BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Snieginio leopardo patelės globą Lietuvos zoologijos sode prisiėmė „Autrolis“

Kauno troleibusų bendrovė „Autrolis” prisiėmė Lietuvos zoologijos sode auginamos snieginio leopardo patelės globą. Šį katinių (Felidae) šeimos plėšrūną, kuris įrašytas į Tarptautinę raudonąją knygą, „Autrolis” pasiūlė globoti savo iniciatyva ir viliasi, kad daugiau bendrovių parodys dėmesį Lietuvos zoologijos sodo augintiniams.

„Lankantis Lietuvos zoologijos sode pastebėjome, kad gyvūnus globoja tik apie dešimt šalies įmonių, todėl apie kažkurio gyvūno globą ilgai nesvarstėme, parama čia išties reikalinga”, - akcentavo AB „Autrolis” generalinis direktorius Mindaugas Legas.

Bendrovė apsisprendė teikti paramą snieginiam leopardui ir po savaitės „Autrolis” sudarė globos sutartį su Lietuvos zoologijos sodu.

„Nykstantis snieginis leopardas mėgsta aukštikalnes, kur švarus oras, o troleibusai yra taip pat retai pasitaikanti ekologinė transporto rūšis (jų neturi 95 proc. pasaulio miestų), todėl ir pamanėme, kad tarp troleibusų ir snieginio leopardo yra nemažai bendro”, - pasakojo „Autrolio” vadovas M.Legas.

Bendrovė visus metus rūpinsis devynerių metų amžiaus patele Irbe, kuriai kasdien skiriama apie 5 kg mėsos. Palyginimui vienas tigras per dieną suėda apie 8 kg mėsos.

Buvusioje sovietų sąjungoje Kauno zoologijos sodas dalyvavo ilgametėje programoje, pagal kurią nelaisvėje buvo veisiami šie įspūdingi ir gudrūs plėšrūnai.

„Būtent Kaune snieginio leopardo patelė 1973 metais atsivedė pirmuosius jauniklius ir šį pasiekimą mes norime pakartoti”, - teigė Lietuvos zoologijos sodo Žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Šiuo metu Kaune laikomas snieginio leopardo patinas pagal mainų programą netrukus bus išvežtas į Karaliaučiaus zoologijos sodą, kuriame gyvens dvejus metus. Žvėryno administracija viliasi, kad mainais gaus 2011 metais Karaliaučiuje gimusią irbio jauniklę.

„Po dvejų metų patinas sugrįš ir su Irbe galbūt susiporuos, nors iki šiol jai buvo abejingas”, - pasakojo A.Grebliauskienė.

Snieginis leopardas (lot. Uncia uncia) arba kitaip vadinamas irbis gyvena centrinės Azijos aukštikalnėse iki 5000 metrų aukštyje. Šis gyvūnas mėgsta uolas, spygliuočių miškus, uolėtus krūmynus. Šio plėšrūno kūno ilgis siekia iki 150 cm, o įspūdinga uodega - apie 90 cm. Šviesiai pilkas, beveik baltas, su tamsiomis žiedo pavidalo dėmėmis suaugęs gyvūnas paprastai sveria apie 40 kg. Storas tankus kailis saugo irbį nuo šalčio, o jo raštas padeda užsimaskuoti tarp uolų ir sniegynų.

Žvėryno vadybininkė Rasa Jautakienė pasakojo, kad Lietuvos zoologijos sode vieni gyvūnai įmonių yra globojami nuolat, kitiems suteikiama vienkartinė parama.

Pavyzdžiui, stumbrus globoja Lietuvos ūkininkų sąjunga, šiems porakanopiams vis atveždami bulvių ir kitų daržovių. Liūtams paramą suteikė TV3 projektą „Chorų karai” laimėjęs Raigardo Tautkaus vadovaujamas Kauno „Šampaninis” choras. Europinius vilkus globoja Kauno miesto policija ir Kauno motociklininkų klubas „Vilkai MMC”.

Lietuvos zoologijos sode gyvena apie 3000 žinduolių, paukščių, roplių ir kitų gyvūnų.

AB „Autrolis” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras