BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Skelbiamas pašto ženklo meno konkursas IŠSAUGOKIME BALTIJOS JŪRĄ

Lietuvos paštas ir Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuotas kūrybinis ekologijos projektas „Žaliasis kodas” kviečia sukurti pašto ženklą tema „Išsaugokime Baltijos jūrą”. Konkurse gali dalyvauti visi norintys. O geriausiu išrinktas darbas pavirs oficialiu pašto ženklu, kuris bus išleistas į apyvartą 2014 metų vasario mėnesį.

Šiuo metu vis aktualesnė tampa ekologijos tema, kurią norėtume sujungti su daugeliu prasmių itin svarbiu Lietuvai gamtos objektu - Baltijos jūra. Siūlome akcentuoti ne tiek Baltijos pajūrio gamtos turtus, kiek mūsų (Lietuvos žmonių) siekį atkreipti dėmesį į Baltijos jūros ekosistemos unikalumą ir trapumą bei būtinybę vieningai spręsti jos ekologines problemas.

Baltijos jūra laikoma viena labiausiai užterštų jūrų visame pasaulyje. Ir ne tik dėl joje palaidotų cheminių ginklų. Ji su kitais, platesniais vandenimis siekiasi tik siauručiais sąsiauriais, o yra apsupta išvystytos ekonomikos šalių. Baltijos jūra yra viena judriausių pasaulio jūrų su išvystyta laivybos sistema ir itin tankiai apgyvendintomis pajūrio teritorijomis. Upės iš aplinkinių valstybių plukdo į ją begales teršalų, kurių kiekis priklauso ir nuo kiekvieno iš mūsų atsakomybės aplinkai. Iš mūsų aplinkos, taip pat laivininkystės, chemijos ir žemės ūkio pramonės atplukdomi teršalai nebeleidžia saugiai gyventi ir daugintis daugeliui gyvūnų rūšių, vešėti augmenijai. Grėsmingiausios problemos - intensyvėjanti eutrofikacija (kai dėl didelės maistinių medžiagų koncentracijos intensyvėja dumblių augimas, pasireiškiantis jūros vandens „žydėjimu”), kuri mažina deguonies koncentraciją vandenyje ir taip prisideda prie kitos grėsmingos problemos - mirties zonų plėtimosi. Mokslininkai yra identifikavę Danijos dydžio zoną Baltijos jūros dugne, kurioje dėl teršalų koncentracijos nėra jokios gyvybės. Jei nieko nekeisime, po 30 metų gali ateiti diena kai nebeturėsime savo auksinių paplūdimių ir galimybės įbristi į Baltijos jūros vandenį, laimės šokinėti per saulės nutviekstas jos bangas.

Šios temos pašto ženklo išleidimas 2014 metais bus simboliškas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai paminėjimui, nes būtent ES Baltijos jūros strategija, kurios tikslas yra sukurti švarų ir labiau integruotą regioną - vienas iš Lietuvos pirmininkavimo prioritetų.

Pirmos vietos nugalėtojui už sukurtą pašto ženklą bus skirta 1 000 litų, antros vietos nugalėtojui atiteks 750, trečios - 450 litų. Pagrindiniam laimėtojui projektas „Žaliasis kodas” dovanos pažintinę kelionę į Europos Parlamentą.

Kūrybinius sprendimus konkursui galima siųsti iki rugsėjo 23 dienos adresu:

AB Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamentui
J. Jasinskio g. 16
08212 Vilnius
Konkursui „Išsaugokime Baltijos jūrą”

Visas konkurso taisykles rasite Lietuvos pašto internetinėje svetainėje adresu:
www.post.lt/lt/privatiems/filatelija/filatelijos-konkursai arba projekto „Žaliasis kodas” puslapyje www.zaliasiskodas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras