BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Skalūnų dujų bendrovė kaltinama užteršusi geriamąjį vandenį Pensilvanijos valstijoje

JAV federaliniame teisme iškelta byla „Exxon” antrinei įmonei „XTO Energy”, kuri kaltinama toksiškomis hidraulinio skaldymo atliekomis užteršusi geriamąjį vandenį Pensilvanijos valstijoje, - pranešė keli JAV tinklalapiai.

Ieškinys buvo paduotas beveik tuo pat metu, kai JAV televizijos kanalai paskelbė naujienų agentūros „The Associated Press” pranešimą apie „istorinę studiją”, kurią atlikus nerasta „jokių įrodymų, kad gamtinių dujų gavybos procese naudojamos cheminės medžiagos prasiskverbė į vandeningus sluoksnius, užteršdamos geriamąjį vandenį dujų gavybos vietovėje Pensilvanijos vakaruose”.

„Tiek ši „istorinė” studija, tiek ir federalinis ieškinys susiję su Marcellus skalūnų telkinyje vykdomu hidrauliniu skaldymu”, - rašo teisės srities naujienas skelbianti svetainė „Courthouse News Service”.

Tyrimo, atlikto Energetikos departamento užsakymu, rezultatai vadinami preliminariais. Studijoje teigiama, kad toksiškos cheminės medžiagos, naftą ir dujas išgaunančių bendrovių sušvirkštos į uolienas, liko žemiau gruntinio vandens sluoksnio, iš kurio pumpuojamas geriamasis vanduo Pensilvanijos gyventojams.

Tačiau teismui pateiktame ieškinyje padėtis atrodo visai kitaip: „XTO Energy” kaltinama užteršusi požeminį vandenį hidraulinio skaldymo atliekomis iš Hjusvilyje, Laikomingo apygardoje, esančių dujų gavybos įrenginių ir saugyklų.

Anot JAV teisingumo departamento, bendrovė leido iš gręžinio grįžtančiam skysčiui ir skystiems pašaliniams produktams pasiekti vandens sluoksnį.

Skunde teigiama, kad vandenį užteršusiuose skysčiuose yra hidraulinio skaldymo procese naudojamų cheminių medžiagų, sunkiųjų metalų ir radionuklidų, - rašo allgov.com.

Tai ne pirmas atvejis, kai „XTO Energy” užteršia vandenį. Liepą ši kompanija buvo nubausta 100 000 dolerių bauda už tai, kad 2010 metų pabaigoje išleido per hidraulinį skaldymą naudotą skystį į Suskvehanos upės intaką.

Ekspertai.eu primena, kad Marcellus skalūnų telkinyje, kuriame kyla tokie nesusipratimai su vandeniu, šį pavasarį lankėsi aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir įkvėptas kuo puikiausių įspūdžių pakvietė JAV ekspertus pasidalyti patirtimi į Lietuvą. Vieną jų - Pensilvanijos universiteto Marcellus plėtros ir tyrimų mokslinio centro atstovą Thomasą B. Murphy - didžioji šalies žiniasklaida pristatė kaip „mokslininką”, nors jis, ekspertai.eu duomenimis, nėra joks mokslininkas, o jo vadovaujamą centrą finansuoja „Chevron” kompanija (apie tai rašyta publikacijoje „Tiesa apie „nepriklausomą” skalūnų „mokslininką” Thomasą B. Murphy“).

Apie jokį užterštą vandenį nei V. Mazuronis, nei jo į Lietuvą pakviesti ekspertai neužsiminė nė žodžiu.

Šaltiniai: courthousenews.com, allgov.com, sungazette.com, ekspertai.eu

Akcentai.info

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras