BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siūlymui 10 procentų naftos ir dujų išteklių mokesčio skirti savivaldybėms po pateikimo pritarta

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Remigijus Šimašius pristatė Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-276, kuriuo siūloma naftos ir dujų išteklių mokestį, šiuo metu visą įskaitomą į valstybės biudžetą, paskirstyti tarp valstybės ir savivaldybės, kurioje išgaunama nafta ir dujos, biudžetų.

Siūloma, kad naftos ir dujų išteklių mokestis būtų įskaitomas tokiu būdu: 90 procentų - į valstybės biudžetą, o 10 procentų - į savivaldybės, kurios teritorijoje yra naftos ir dujų gavybos vieta, biudžetą ir teisės aktų nustatyta tvarka naudojamas Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiajai programai finansuoti.

Taip pat siūloma nustatyti, kad bauda už nuslėptą išgautos naftos ar dujų kiekį būtų įskaitoma tokiu būdu: 90 procentų - į valstybės biudžetą ir teisės aktų nustatyta tvarka naudojama Aplinkos apsaugos rėmimo programai finansuoti, o 10 procentų - į savivaldybės, kurios teritorijoje yra naftos ir dujų gavybos vieta, biudžetą ir teisės aktų nustatyta tvarka naudojamas Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiajai programai finansuoti.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2014 m. sausio 1 d.

Projektui po pateikimo pritarė 43, prieš buvo 9, susilaikė 15 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data - birželio 8 d.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras