BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siūloma paprastesnė tvarka elektrinių statybai ant pastatų

„Tvarkos ir teisingumo” frakcijos Seime narys Almantas Petkus užregistravo Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymo projektus, kuriais siekiama supaprastinti leidimų išdavimo tvarką asmenims, norintiems elektros energijos gamybos įrenginius, tokius kaip vėjo ar saulės elektrinės, įrengti ant pastato ar jo konstrukcijos dalies. Šiuo metu galiojantys įstatymai numato, kad leidimai įrengti tokius įrenginius išduodami tik asmenims, nuosavybės teise turintiems žemės sklypą.

„Dažnai pasitaiko, kad žemė po pastatais yra valstybės nuosavybė ir ji suteikta nuomos pagrindais pastatų savininkams, o ją perleisti tretiesiems asmenims tiesiog neįmanoma, nes valstybinės žemės subnuoma ne pastatų savininkams negalima. Be to, žemės valdymo teisės visiškai nereikalingos įrengiant elektros energijos gamybos įrenginius ant pastato ar jo konstrukcijos dalies, nes pakanka tik savininko sutikimo.” - komentavo Seimo narys Almantas Petkus.

Anot parlamentaro, tais atvejais, kai planuojama elektros energijos gamybos įrenginius įrengti ant pastato ar jo konstrukcijos dalies, turėtų pakakti pastato savininko ar pastato bendraturčių sutikimo, o žemės nuosavybės teisės po pastatais turi išlikti pastato savininkų nuosavybe, o ne perduotos elektrinės eksploatuotojams.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras