BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siūloma Kauno centre piko valandomis riboti autobusų eismą

Kauno miesto centre siūloma iš dalies apriboti autobusų eismą, taip saugant ne tik miestiečių sveikatą, bet ir senamiestyje esančius architektūrinius pastatus. Tokius viešojo transporto sistemos pakeitimus siūlo Kauno troleibusų bendrovė „Autrolis“.

Kauno miesto centras įsikūręs dauboje, todėl piko valandomis itin teršiama aplinka, o dėl to, kad AB „Autrolis“ ir UAB „Kauno autobusai“ kai kurie maršrutai dubliuojasi, miesto centre padidėja transporto spūstys.

AB „Autrolis” generalinis direktorius M. Legas pabrėžė, kad įmonių apjungimas į vieną juridinį vienetą palengvintų maršrutų optimizavimo klausimų sprendimą ir pagerintų keleivių pervežimo paslaugos kokybę. Maršrutų optimizavimo nauda būtų tiesiogiai finansinė. Atsisakius kai kurių autobusų maršrutų, Kauno miesto savivaldybė, kuri kontroliuoja abi bendroves, per mėnesį sutaupytų 73,9 tūkst. kilometrų ridos, o per metus šis efektas siektų net 1,14 mln. kilometrų. Būtent transporto priemonių ridos kompensacijas Kauno miesto savivaldybė išmoka abiems įmonėms, todėl savivaldybei pavyktų sutaupyti nemažai mokesčių mokėtojų pinigų.

Savo ruožtu keleivių aptarnavimo kokybė nepablogėtų, nes miesto centre kursuotų daugiau troleibusų. Šis žaliasis transportas visiškai nekenksmingas aplinkai.

„Suprantama, kad tokiu būdu reikėtų didinti troleibusų greitį, jiems įveikiant sankryžas ir žiedus“, – akcentavo „Autrolio“ vadovas M. Legas.

Kauno mieste bendras troleibusų kontaktinio tinklo ilgis siekia apie 125 km. Vidutinis troleibusų važiavimo greitis miesto gatvėmis yra apie 30 km/val. Troleibusų važiavimo greitį ženkliai mažina kontaktinio tinklo senstelėję jungiamieji elementai. Nuo 2007 m. atnaujinus kai kurias kontaktinio tinklo atkarpas čekų gamybos detalėmis, jose vidutinis troleibusų greitis siekia 40-50 km/val.

Ateityje planuojama atnaujinti kontaktinį tinklą A. Juozapavičiaus prospekte, taip pat numatyta kontaktinio kabelinio tinklo statyba Parodos g. – K. Petrausko g., sujungiant Vytauto prospektą su Savanorių prospektu, o taip pat kontaktinio kabelinio tinklo statyba nuo Vaidoto gatvės iki Onkologijos ligoninės.

AB “Autrolis” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras