BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiemetinis urbanistinis forumas – diskusijų apie pajūrio urbanizaciją tribūna

Kitą savaitę, spalio 14-15 d., Aplinkos ministerija kviečia tradicinį, jau penktąjį, urbanistinį forumą. Šį kartą jis organizuojamas kartu su Klaipėdos universitetu, talkinant Lietuvos architektų bei Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungoms ir uostamiesčio savivaldybei. Forumas vyks Klaipėdos universiteto Didžiojoje auloje (H. Manto g. 84). Į jį kviečiami valstybės ir savivaldybių institucijų, mokslo ir verslo bendruomenių, suinteresuotų nevyriausybinių organizacijų atstovai, investuotojai, architektai, urbanistikos, kraštovaizdžio ir statybos specialistai.

Pagrindinė diskusijų tema - Lietuvos pajūrio urbanizacijos patirtis ir jo ateities vizija iki 2030 m. Forumo dalyviai aptars pajūrio teritorijų planavimo patirtį, jų urbanistinę plėtrą reguliuojančius teisės aktus, šalies jūrinės metropolijos formavimosi tendencijas. Taip pat bus apžvelgtos urbanistikos mokslo tendencijos, šalies urbanistinės raidos keliai ir klystkeliai, diskutuojama apie teritorijų planavimo dokumentų sprendinių prioritetus ir jų įgyvendinimą, viešojo intereso užtikrinimą.

Pranešimus skaitys Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas, Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė, Klaipėdos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Jūrinio kraštovaizdžio mokslo instituto mokslininkai, architektai. Forumo dalyviai vietoje susipažins su Klaipėdos jūrų uosto plėtros ir Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų ir Klaipėdos rajono savivaldybių teritorijų planavimo problemomis.

Forumo metu bus įteiktas šiemetinis Aplinkos ministerijos apdovanojimas už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Jį pelnė poilsio namų „Nakcižibis”, pastatytų 2009 m. Lavyso kaime Varėnos rajone, autoriai - UAB „Arches” architektai Arūnas ir Rolandas Liolos, Edgaras Neniškis, Lukas Lažinskas ir Liutauras Nekrošius.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras