BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siekiama sudaryti daugiau galimybių tinkamai atsikratyti senomis padangomis

Šiuo metu Seime svarstomi Aplinkos ministerijos parengti siūlymai patikslinti Atliekų tvarkymo įstatymą, kurie leistų sudaryti daugiau galimybių vartotojams tinkamai atsikratyti senomis nebenaudojamomis padangomis. „Šio įstatymo pakeitimai padėtų gerokai sumažinti aplinkos teršimą padangų atliekomis, kurių dabar galima pamatyti beveik kiekviename miške, paupyje ar kitame gamtos kampelyje”, - sako ministerijos Atliekų departamento direktorė Vilma Karosienė.

Kaip numato pateiktasis Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, padangų platintojai turės nemokamai priimti vartotojų atiduodamas padangų atliekas, jeigu jos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir jeigu jų kiekis atitiks perkamų padangų kiekį. Prekybos vietoje turės būti pateikta informacija vartotojams, kaip jie gali atiduoti tas atliekas. Priimtas padangų atliekas platintojai privalės perduoti turinčiam teisę jas tvarkyti atliekų tvarkytojui. Pasak Vilmos Karosienės, taip pat siūloma nustatyti, kad padangų gamintojai ir importuotojai privalo platintojui apmokėti padangų atliekų surinkimo, saugojimo, vežimo ir pristatymo padangų atliekų tvarkytojui išlaidas.

Šiuo metu padangų atliekas įpareigoti priimti autoservisai. Jas taip pat galima pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Tokias aikšteles privalo įrengti savivaldybės. Jos yra atsakingos už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimą gyventojams. Veikiančių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių adresus ir darbo laiką galima sužinoti vietos savivaldybėje ar seniūnijoje. Ši informacija skelbiama ir Aplinkos ministerijos tinklapyje: www.am.lt, skirsnis „Atliekos”, rubrika „Komunalinės atliekos”, “Komunalinių atliekų tvarkymas”, “Kita informacija”, “Informacija gyventojams apie atliekų surinkimo aikšteles”. Savivaldybės turi organizuoti didelių gabaritų atliekų surinkimą ir apvažiuojant atliekų turėtojus, iš anksto paskelbus apvažiavimo laiką ir vietas.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras