BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siekia švelnesnių aplinkosaugos reikalavimų

Ūkininkų organizacijos reikalauja, kad Vyriausybė sušvelnintų aplinkosaugos reikalavimus gyvulių ūkiams, sakydamos, kad kitaip Lietuva taps įsivežančia maistą šalimi. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius žada atsižvelgti į jų reikalavimus, praneša LTV informacinė laida „Šiandien”.

Meškalaukio kaimas laikinai atsikvėpė - danui priklausiančiose kiaulidėse dabar per šalta auginti gyvulius. Gyventojai kovojo prieš smarvę iš fermų, bet nelaimėjo - pavasarį čia vėl bus 2 tūkst. kiaulių.

„Ekologijos nėra jokios, taigi žūsta viskas, žuvys išmirusios Mūšoj, jau baisu ten maudytis - viskas suteka iš fermų”, - kalbėjo Meškalaukio gyventoja Vaida Norvaišienė.

Tačiau Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas tvirtina, kad dėl kelių tokių atvejų tikrai negalima stabdyti verslo plėtros.

Pas Premjerą susirinkę žemdirbių atstovai ragino sušvelninti, anot jų, labai griežtus aplinkosaugos reikalavimus, sakydami, kad jie - svarbiausia gyvulininkystės ūkių kliūtis.

„Mes norim, kad Lietuvoje nebūtų taikomi griežtesni reikalavimai nei reikalauja ES reglamentai, kad vis dėlto būtų atskiri reikalavimai smulkiems, vidutiniams ir stambiems kompleksams. Mes siūlom ieškoti kompromisų, nes gyvulių skaičius Lietuvoje mažėja, tai reiškia, kad galim tapti maisto produktų importuotojai”, - sakė B. Markauskas.

Žemdirbių atstovai sako, kad nors turgūs ir prekybos centrai užversti kiauliena, lietuviškos mėsos trūksta, nors tarpukariu mūsų šalis garsėjo jos eksportu. „Mūsų gera produkcija, mes išparduodam visas kiaules ir patiems dar maža”, - teigė kiaulių augintojas Arūnas Čemnolonskas.

„Turime rasti balansą tarp aplinkos apsaugos reikalavimų ir to, kad galėtume valgyti Lietuvoje sveiką lietuvišką maistą”, - sakė Premjeras Andrius Kubilius.

Žemės ūkio ministras tikina, kad aplinkosaugos reikalavimų palengvinimas nereiškia, kad kiaulių kompleksai didės. „Lietuvoje trūksta mobilių, kaip A. Čemnolonsko, ūkio fermų, kur augina vienu metu apie 2000 kiaulių, 600 jaučių - štai ko Lietuvoj trūksta ir trūkta įvairiose vietovėse”, - įsitikinęs Kazys Starkevičius.

Žemės ūkio ministras sako, kad su žemdirbiais sutarta surengti bendrą pasitarimą su aplinkos apsaugos ministru ir tik tada priimti sprendimus.

Kristina Jackūnaitė, Zina Paškevičienė, Giedrius Vitkauskas
LTV „Šiandien”

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Marius2010-12-18 21:19

Sakykit ka norit, jusu fermu skleidziamos smarves man tikrai netruksta.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras