BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Siekia išsaugoti ąžuolus

Radviliškio rajone norima išsaugoti šalia asfaltuojamo žvyrkelio augančius ąžuolus, kurie, teigiama, pasodinti įamžinant svarbias istorines datas.

Leidimus medžių kirtimui išdavę specialistai jau stabdo darbus. Tuo metu kelininkai tikina, kad nors ir ne visus, tačiau ąžuolus bandysiantys išsaugoti.

Nuotraukose, kurias atsiuntė „Panoramos” žiūrovas, matyti, kaip prieš porą dienų atrodė ąžuolai augantys Radviliškio rajone Vabalių kaime. Ruošdamiesi asfaltuoti žvyrkelį, kelininkai nukasė žemę ir šaknis paliko džiūti saulėje.

Šeštadienį vaizdas jau kitas. Medžių šaknys užverstos žemėmis, o leidimai juos kirsti sustabdyti, nes gauta duomenų, kad ąžuolai pasodinti įamžinant svarbias Lietuvai istorines datas.

„Yra tokių duomenų, kad žmonės vieni kitiems perdavė iš kartos į kartą, kad šie 3 ąžuolai yra sodinti 1863 metų sukilimo proga.

Tai, manau, įpareigoja ir seniūniją, ir rajono paveldosaugininkus, jeigu jie tikrai sodinti tais metais”, - sakė Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas.

Radviliškio rajono savivaldybės vyriausiasis ekologas, leidęs kirsti medžius sako, kad iki šiol duomenų apie jų paveldosauginę svarbą nebuvo. Esą ąžuolai patenka į rekonstruojamo kelio juostą, todėl rengiant projektą ir nuspręsta medžius šalinti.

Ekologas tikina, kad iš viso to išpūstas nereikalingas burbulas, tačiau jau sudaryta komisija, kuri turėtų spręsti medžių likimą.

„Mes prašėme aplinkosaugininkų, kurie turi miškininką, kad jis atvažiuotų kartu įvertinti šių ąžuolų amžių. Jie turi tokį prietaisėlį.

O kam to reikia? Kad nebūtų tokių kalbų, kurios kelia įtarimą, kad tie medžiai ilgaamžiai”, - kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės vyriausiasis ekologas Petras Kuraitis.

Į daugiau, kaip penkių kilometrų rekonstruojamą kelio juostą patenkančius ąžuolus sako siekiantys išsaugoti ir kelininkai, nors medžiai ir auga kelio griovių vietoje, kuriais nuo asfalto dangos nuteka vanduo.

Manoma medžius atitverti specialiais atitvarais, kad būtų užtikrintas eismo saugumas, tačiau abejojama ar pavyks visus ąžuolus išsaugoti.

„Ne visus, nes norint išsaugoti medžius mums tektų kai kuriuos darbus vykdyti privačiose valdose, kas iš principo nėra įmanoma be tų žmonių sutikimo”, - sakė bendrovės „Šiaulių plentas” technikos direktorius Vitalijus Andrejevas.

Girios galiūnų likimas turėtų paaiškėti jau pirmadienį.

Jevgenijus Bardauskas, LTV „Panorama”

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras