BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šį sekmadienį sostinėje vyks pilietinė akcija „Lietuvos šauksmas. Už švarią Lietuvą“

Šį sekmadienį, rugsėjo 15 dieną, 15 val. Vilniuje, Rotušės aikštėje, Lietuvos Šeimų sąjūdis rengia pilietinę akciją „Lietuvos šauksmas. Už švarią Lietuvą”. Šia akcija siekiama paskatinti valstybės institucijas, ypatingai Aplinkos ministeriją, apginti Lietuvos Žemę ir jos švarą nuo teršalų konkrečiais veiksmais - sustabdant skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą. Akcija kviečia žmones susivienyti ir su dainomis bei ugnimi širdyje atgaivinti Lietuvos Dvasią.

Pilietinio susitelkimo tikslas - suvienyti Lietuvos žmones sprendžiant Lietuvos Žemės gelmių žvalgymo, išteklių išgavimo, naudojimo, pardavimo ir galimos žalos ekosistemai klausimu. Renginio metu bus atskleisti faktai, kuriuos dažniausiai nutyli gavyba užsiimančios kompanijos, bei pristatyti galimos ekokatastrofos mastai. Taip pat iškelti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės pardavimo užsienio šalių piliečiams, Tautos išlikimo ir Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės, turinčios teisę pasirinkti ir prisiimti atsakomybę už savo ateitį klausimai. Pilietinės akcijos organizatoriai nuoširdžiai kviečia atvykti, pabūti drauge ir prikelti Tautos vienybę.

„Ir Šviesa, ir Tiesa, mūs žingsnius telydi” (Vincas Kudirka, „Tautiška giesmė”, 1919 m.)

Dvasią žadins ir kels:

rašytojas, kino ir teatro režisierius Vytautas V. Landsbergis; aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas, teatro pedagogas Gediminas Storpirštis; dainuojamosios poezijos grupė „Riedanti Saulė”.

Su skalūninių dujų gavyba ir jos technologijos keliamais pavojais supažindins:

Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas, senjorė lietuvių kalbos mokytoja Regina Liūdžiuvienė, profesorius Gediminas Motuza, geologas Vytautas Švanys, reemigrantė Elona Stasiūnaitė.

Pilietinio susitelkimo ryšių su visuomene atstovas Gintaras J. Aleknavičius, tel. 8 698 25733, el.paštas gintaras@fudo.lt, Facebook‘e - www.facebook.com/events/584244751633826/.

www.seimusajudis.lt, www.skalunai.info, www.zemesvardu.lt

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras