BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seminaras: EuroVelo 10 - dviračių turizmo trasos pasiekimai ir perspektyvos


Dviračių turizmas Europoje - sparčiai populiarėjanti turizmo šaka, pritraukianti vis daugiau įvairaus amžiaus ir profesijų žmonių, o taip pat turinti didelę socialinę - ekonominę naudą vietos bendruomenėms.

Esant tokioms tendencijoms Europos dviratininkų federacija (European Cyclists’ Federation - ECF), atstovaujanti 60 organizacijų iš 37 šalių, inicijavo “EuroVelo” projektą, kuriuo
siekiama sukurti visą Europą apimantį ir apjungiantį dviračių trasų tinklą, kaip sudėtinę Transeuropinio transporto tinklo (TEN) dalį. Iš suplanuotų 13 tarptautinių dviračių trasų, apimančių virš 66 000 km, jau pilnai funkcionuoja 45 000 km. “EuroVelo” projekto pagrindinis tikslas - dviračių kaip ekologiško transporto ir turizmo priemonės populiarinimas visoje Europoje.

Tuo pačiu tikslu 2006 m. Lietuvoje buvo iškilmingai atidaryta Pajūrio dviračių trasa (PDT), kaip sudėtinė planuojamos „EuroVelo 10″ trasos dalis, bet iki šiol PDT nėra paženklinta kaip tarptautinė trasa, o Lietuvoje be PDT per paskutinius 3 metus neatsirado nei vienos kitos nacionalinės ar vietinės dviračių trasos. Kaip ir kada „Eurovelo 10″ taps pilnaverte tarptautine trasa Lietuvoje?

Seminare nagrinėsime „Eurovelo 10″ vystymo patirtį ir galimybes. Jūs taip pat sužinosite apie:
- „EuroVelo” projekto atsiradimą, pasiekimus ir plėtros perspektyvas;
- Kaimyninių šalių patirtį plėtojant dviračių trasas, tame tarpe ir „EuroVelo 10″;
- Nacionalinio dviračių turizmo trasų tinklo plėtros (arba žlugimo) perspektyvas Lietuvoje;
- Finansavimo šaltinius dviračių trasų plėtrai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse;
- Naujausią nevyriausybinių dviratininkų organizacijų iniciatyvą plėtoti „EuroVelo 10″ aplink Baltijos jūrą.

Į seminarą kviečiami atstovai iš atsakingų už dviračių trasų plėtrą valstybinių institucijų, Pajūrio regiono miestų ir rajonų savivaldybių, nacionalinių ir regioninių parkų administracijų, švietimo įstaigų ir projektavimo įmonių, ir visi besidomintys dviračių turizmo bei konkrečiai „EuroVelo 10″ trasos plėtra Lietuvoje.

Seminaras vyks 2010 m. kovo 19 d. (penktadienį) viešbučio „Amberton Klaipėda” (buvęs viešbutis „Klaipėda”) 2 aukšto konferencijų salėje, adresu Naujoji sodo g. 1, Klaipėda. Prašome susipažinti su pateikiama preliminaria seminaro programa ir užsiregistruoti iki kovo 15 d. (Galima pabandyti paskambinti ir užsiregistruoti ir po kovo 15 d.)

Seminaras yra nemokamas ir vyks lietuvių bei anglų kalbomis (be vertimo).
Seminarą organizuoja Lietuvos dviratininkų bendrija ir viešoji įstaiga “Du ratai” (BaltiCCycle.eu), bendradarbiaujant su Švedijos dviratininkų gynimo asociacija.
Seminarą remia Švedijos tarptautinė plėtros agentūra (SIDA).
Dėl papildomos informacijos kreiptis į seminaro organizatorius tel. +370 615 91773 (Saulius) arba tel. +370 699 56009 (Frankas), el. paštu: info@bicycle.lt

PRELIMINARI PROGRAMA
tarptautinis seminaras
“EuroVelo 10″ - DVIRAČIŲ TURIZMO TRASOS PASIEKIMAI IR PERSPEKTYVOS”
2010 m. kovo 19 d. (penktadienis), Klaipėda

10:00-11:00 val. Dalyvių registracija
11:00-11:10 val. Seminaro įvadas ir dalyvių prisistatymas
11:10-11:50 val. Užsienio ekspertų pranešimai
“EuroVelo” projektas - nuo gimimo iki šiandienos” (Jens Erik Larsen, “EuroVelo” iniciatorius ir šio projekto valdybos prie Europos dviratininkų federacijos narys, Danija) “Nacionalinių ir tarptautinių “EuroVelo”/”R-1″ dviračių trasų plėtra Estijoje” (Rein Lepik, “Vänta Aga” prezidentas, Estija)
11:50-12:10 val. Kavos/arbatos pertraukėlė
12:10-13:00 val. Pranešimai ir diskusijos
“Pajūrio dviračių trasa - pasiekimai ir pamokos” (Lietuvos dviratininkų bendrijos ir vietinių organizacijų atstovų pranešimai) „Nacionalinių ir tarptautinių dviračių trasų plėtros perspektyvos Lietuvoje” (Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstovo pranešimas). Diskusija: Kaip vertinti “EuroVelo” projektą? Ar judame europinės vientisos dviračių infrastruktūros link?
13.00-14:00 val. Pietų pertrauka / spaudos konferencija
14.00-16:30 val. Pranešimai ir diskusijos apie dviračių turizmo plėtros perspektyvas Lietuvos pajūryje:
a) Kokios įgyvendintų projektų išvados?
b) Kas yra pagrindiniai dviračių turizmo plėtros stabdžiai Lietuvoje ir pajūryje?
c) Kaip vystosi regioninis bendradarbiavimas kuriant ištisinę dviračių turizmo infrastruktūrą pajūrio regione?
d) Kaip nacionalinės, vietinės savivaldos, verslo ir dviratininkų organizacijos gali koordinuoti dviračių turizmo pl÷trą?
e) Kokie yra dviračių trasų įrengimo, palaikymo ir rinkodaros finansavimo šaltiniai?
15.00-15:20 val. Kavos/arbatos pertraukėlė
15:20-16:30 val. Pranešimai ir diskusijos apie dviračių trasų plėtros finansavimo šaltinius „Europos Sąjungos fondai dviračių turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtrai” (pranešėjai iš Finansų arba Ūkio ministerijos, Lietuvos verslo paramos agentūros)
ES Lietuvos-Latvijos bendradarbiavimo abipus sienos programos finansuojamo projekto „Aktyvaus turizmo vystymo pasienio regione” pristatymas (Irena Šatkauskienė, Palangos miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja)
Nevyriausybinių organizacijų aplink Baltijos jūra iniciatyva - „EuroVelo 10″ (Robert Hall, Švedijos tarptautinė plėtros agentūra - SIDA)
16:30 Seminaro pabaiga

Lietuvos dviratininkų bendrijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras