BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimui pristatyti pasiūlymai dėl energetikos strategijos krypčių

Seimui pristatyti Vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymai dėl energetikos strategijos krypčių. „Siekiant skaidrumo ir viešumo pirmą kartą Seime ir kartu visuomenei bus pateiktas tokio pobūdžio pranešimas - Lietuvos energetikų parengta studija, kuria įvairiais pjūviais atskleidžiama, kokia galėtų būti ankstesnės Vyriausybės parengto projekto jėgainės savikaina, kaip gali augti jos statybų kaštai, ar ji bus konkurencinga”, - sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak premjero, Visagino atominės elektrinės projektas turi partnerius su Latvija ir Estija, tad šių valstybių vadovai buvo informuoti apie Lietuvos Vyriausybės darbo grupės pasiūlymus: „Laukiame jų nuomonės ir sprendimo. Neužkertame kelio atominei energetikai Lietuvoje, todėl sakome, kad Visagino atominės elektrinės projekto tęstinumas galimas tik pagerinus pagrindinius komercinius projekto rodiklius ir įgyvendinus papildomas sąlygas”.

Darbo grupės pasiūlymus dėl energetikos strategijos krypčių pristatė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius: „Pirmas pasiūlymas darbo grupės, tai yra kaip ekonomiškai labiausiai pagrįstas ir vartotojams mažiausią kainą sąlygosiantis apsirūpinimo elektros energija scenarijus įvardintas subalansuotas ir diversifikuotas apsirūpinimas elektros energija, kuris yra paremtas atsinaujinančių energijos išteklių plėtra kogeneracinės energijos vystymu, tam panaudojant vietinius energetinius resursus, elektros energijos gamyba iš diversifikuotų dujų tiekimo šaltinių, saugios branduolinės energetikos plėtra, diversifikuotu elektros energijos importu. Antras pasiūlymas - Visagino AE projekto tęstinumas, kuris, mūsų vertinimu, galimas tik įgyvendinus papildomas sąlygas. Pirma sąlyga - sutartine forma įteisinus regioninių partnerių dalyvavimą Visagino AE projekte, užtikrinti projekto įgyvendinimo išlaidų atsakomybės ir rizikos pasidalijimą. Antra, kartu su strateginiu investuotoju ir regioniniais partneriais užtikrinti maksimalų projekto finansavimą žemiausiais kaštais iš tarptautinių finansinių institucijų bei eksporto kredito agentūrų. Tokiu būdu užtikrinant Visagino AE pagaminamos elektros energijos konkurencingumą. Trečia, užtikrinti tęstinį ir išsamų visuomenės informavimą apie projektą, atsižvelgiant į tai, kad projektas gali būti tik esant nacionaliniam susitarimui dėl racionalaus, konkurencingo, darnaus ir perspektyvaus elektros energijos tiekimo užtikrinimo. Projektas turi būti vystomas naudojant moderniausią ir praktikoje išbandytą branduolinę technologiją. Dar vienas pasiūlymas - Vyriausybės iniciatyva siūlyti politinėms partijoms pasirašyti platų nacionalinį susitarimą dėl energetikos, taip maksimaliai depolitizuojant energetikos sektorių ir užtikrinant ilgalaikių strateginių tikslų energetikoje įgyvendinimą. Ketvirtas pasiūlymas. Atsižvelgiant į sprendimą dėl darbo grupės išvadų ir pasiūlymų bei jų įgyvendinimo priimti sprendimą dėl nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslinimo pakeitimo apimties ir jų įgyvendinimo. Penktas pasiūlymas. Plėtojant projektus elektros energijos sektoriuje kartu su užsienio ir Lietuvos investuotojais būtina užtikrinti investuotojų indėlių ir bendradarbiavimą pramonės bei mokslo srityse”.

Plenarinio posėdžio metu pranešimus skaitė Lietuvos energetikos instituto Branduolinių įrenginių saugos laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas, prof. habil. dr. Juozas Augutis, Lietuvos energetikos instituto Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas, dr. Arvydas Galinis.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras