BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šeimų organizacijos perspėja – demokratija rimtame pavojuje

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) su dideliu susirūpinimu stebi viešoje erdvėje vykstančią aštrią diskusiją gimdymo ne ligoninėje tema. NŠTA kartu su kitomis žinomiausiomis Lietuvos šeimas bei tėvus vienijančiomis organizacijomis dar 2012 m. balandžio 17 d. kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą, prašydamos išspręsti gimdymo ne ligoninėje reglamentavimo klausimą, o pirmiausia - šiam klausimui išnagrinėti sudaryti darbo grupę. Deja, Sveikatos apsaugos ministerijos atsakymas bei vėlesni pasisakymai žiniasklaidoje parodė tik vienintelę ministerijos poziciją - ignoruoti realybę, apsitverti sienomis, nesileisti į jokias diskusijas ir netgi televizijos eteryje švaistytis moteris žeminančiais pareiškimais.

www.sxc.hu nuotr.

Šeimos jau keliolika metų prašo reglamentuoti šį klausimą, o atsakas į prašymus - visokeriopas žeminimas, šaipymasis, stigmatizavimas, pastaruoju metu - netgi persekiojimas. Manome, kad tai yra pilietinės visuomenės ir apskritai demokratijos neigimas ir šeimų pažeminimas.

NŠTA, jungdamasi prie visuomeninio sąjūdžio kartu su kovotojais už gyvybę, menininkais, žurnalistais, teisininkais, psichologais ir kitais specialistais, palaiko šeimų iniciatyvą „Gimimas LT” bei visus siekius pradėti diskusijas ir, kaip yra absoliučioje daugumoje Europos šalių, reglamentuoti pagalbos teikimo gimdantiems ne ligonėje klausimus, įteisinant oficialią pagalbą ir nutraukiant medikų žeminantį požiūrį į tokį kelią pasirinkusias gimdyves bei jų šeimas.

NŠTA ragina politikus nedelsiant pradėti diskusijas, prie stalo sukviečiant specialistus, mokslo pasaulio ekspertus ir visuomenės atstovus, šeimų organizacijas. Pasisakome už konstruktyvią diskusiją, o ne galios bei neadekvačių jos instrumentų demonstravimą.

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos taryba

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras