BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys V. Žiemelis: Vyriausybė bando nuslėpti Europos Komisijos perspėjimus dėl VAE

Birželio 11 d. iš Europos Komisijos buvo gauti vertinimai „Dėl Lietuvos Visagino atominės elektrinės projekto”, tačiau šie svarbūs dokumentai, svarstant ir priimant įstatymų projektus, susijusius su atominės elektrinės statyba, nebuvo nei išdalinti Seimo nariams, nei įregistruoti posėdžių sekretoriate. Krikščionių frakcijos seniūno Vidmanto Žiemelio iniciatyva 12 Seimo narių kreipėsi į A. Kubilių dėl Europos Komisijos išvadų paviešinimo ir atsakymų į Europos Komisijos nurodytus neišspręstus klausimus.

Premjero prašoma paaiškinti, kodėl Lietuvai parinkti ABWR reaktoriai, kurių statyba pačioje Japonijoje po Fukušimos avarijos sustabdyta, kol bus atlikti jų testavimai nepalankiausiomis sąlygomis. Europos Sąjungoje toks reaktorių testavimas yra privalomas.

Komisija pabrėžia, kad Lietuvoje svarbu rasti tinkamą sprendimą dėl ilgalaikio radioaktyviųjų atliekų valdymo, skiriant tam pakankamai lėšų. Tam gali prireikti papildomai apie 12 mlrd. litų. Premjero prašoma nurodyti, kaip bus sprendžiamos šios problemos.

Europos Komisija pastebi, kad Kaliningrade jau vyksta naujos atominės elektrinės statybos darbai į kuriuos kviečiamos investuoti Europos įmonės. Didžiąja dalį šios AE pagamintos elektros energijos ketinama eksportuoti. Be to, Lenkija ir Baltarusija per ateinančius kelerius metus taip pat žada pastatyti galingas atomines elektrines. Komisija ragina Lietuvą, numatant Visagino projekto perspektyvas, atsižvelgti į šią padėtį regione.

„Iki šiol Vyriausybė neatskleidžia, kaip į EK pateiktus VAE projekto vertinimus yra atsižvelgta”, - teigia V. Žiemelis

Seimui tvirtinti pateiktos Koncesijos sutarties originalas paruoštas anglų kalba, o svarstymui Seime pateiktas tik „neoficialus” jo vertimas. Premjero prašoma nurodyti, kodėl Vyriausybė nepateikė oficialaus šios sutarties vertimo į lietuvių kalbą.

Albinas Pilipauskas
Tel: +370-659-05155
Fax: +370-2126874
Mail: alpili@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras