BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys M. Zasčiurinskas: Kauno rajono mero atsakymas į klausimus apie atliekų deginimą – tyla

Seimo nario Mečislovo Zasčiurinsko teigimu, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas nuo klausimų apie planuojamą atliekų deginimą Kauno kogeneracinėje jėgainėje atsitvėrė tylos siena. „Kauno rajono valdžia spjauna į žmones, kuriems rūpi, kas dedasi jų gyvenamojoje aplinkoje. Jau tris savaites nesulaukiu jokių atsakymų į oficialiai raštu pateiktus klausimus apie šiukšlių deginimą”, - sakė Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas.

Jo teigimu, toks Kauno rajono mero elgesys ne tik stebina, bet ir patvirtina įtarimus, kad atliekų deginimo fabriko statybų projektą ir tikruosius ketinamų deginti šiukšlių kiekius siekiama nuslėpti nuo gyventojų. „Akivaizdu, kad šis projektas planuojamas apeinant visuomenės informavimą”, - teigė M. Zasčiurinskas.

Anot jo, iki šiol lieka neatsakyta ir į pagrindinį klausimą: ar į Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje planuojamą atliekų deginimo fabriką bus importuojamas kuras iš užsienio?

„Gyventojai iki šiol neturi jokios oficialios informacijos. Tikiuosi, kad atsakyti į visus klausimus apie atliekų deginimą Kauno ir Kauno rajono savivaldybes privers piketai, kuriuos rengsiu gegužės 30 dieną”, - sakė M. Zasčiurinskas.

Jo teigimu, įtarimų, kad į Kauno atliekų deginimo fabriką ketinama įvežti kurą iš užsienio, kyla stebint analogiškų projektų įgyvendinimo eigą Klaipėdoje ir Vilniuje. Kaune jėgainę planuojančios bendrovės „Fortum Heat Lietuva” atstovai viešai jau pripažino, kad dairosi, iš kur importuoti kurą į Klaipėdos ir Vilniaus atliekų jėgaines.

Anot M. Zasčiurinsko, įmonės atstovai klaidina visuomenę ir ketinamas įvežti atliekas vadina biokuru. „Tai - ekonominis absurdas. Kuomet statomi žymiai brangesni įrengimai, skirti ne biokuro, o atliekų deginimui, juose ir bus deginamos atliekos. Joks verslininkas niekada nepirks brangių žaliavų turėdamas galimybę naudoti medžiagas, už kurių deginimą jam pačiam dar ir sumoka”, - teigė M. Zasčiurinskas.

Jis atliekų deginimo fabriką palygino su automobiliu, kuris yra varomas benzinu, bet turi galimybę naudoti ir kitą kurą. „Benzino litras kainuoja 5 litus, o už kito kuro deginimą jums sumoka papildomai. Automobilis sukonstruotas ne tik pasivažinėjimui, bet ir siekiant, kad investicija į mašiną atsipirktų. Kurį kurą pilsite - brangų benziną, ar kitą kurą? Taip ir su biokuro ir atliekų deginimu”, - įsitikinęs Seimo narys.

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas,
Tel. 8 698 42245, El. paštas mecislovas.zasciurinskas@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras