BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys L. Kazlavickas: „Seimo valdyba raginama imtis politinių sprendimų dėl gimdymo namuose reglamentavimo“

Atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje vykstančią diskusiją dėl teisės gimdyti ne gydymo įstaigoje ir reaguodamas į teisėsaugos veiksmus, kurie yra nulemti dėl iki šiol niekaip nesprendžiamos šios problemos ir netgi padarant gydytojus situacijos įkaitais, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Liutauras Kazlavickas kreipėsi į Seimo valdybą, siūlydamas nedelsiant priimti politinius sprendimus dėl gimdymo ne gydymo įstaigoje teisinio reglamentavimo.

www.sxc.hu nuotr.

„Kreipiausi į Seimo valdybą, prašydamas inicijuoti darbo grupę, kuri parengtų siūlymus dėl galimybių gimdyti namuose reglamentavimo, nes ši situacija turi būti išspręsta. Man asmeniškai keista, kad tokios iniciatyvos nesiima Sveikatos apsaugos ministerija. Juolab, kad aiškius prašymus pradėti viešą diskusiją bei apsispręsti buvo išsakiusios ir šeimos, ir nevyriausybinės organizacijos. Tai arba aplaidumas, arba akivaizdus nenoras sutvarkyti reglamentavimą”, - teigia Seimo narys L. Kazlavickas.

Pasak parlamentaro, suburta darbo grupė turėtų aiškiai apibrėžti, kokioms aplinkybėms esant gimdymas gali vykti namuose, kokios sąlygos turi būti sudarytos, kokia gimdyme dalyvaujančio akušerio atsakomybė, o kokiais atvejais gimdyvei turėtų būti rekomenduojama gimdyti ligoninėje ir kitas rizikas bei susijusias aplinkybes.

L. Kazlavicko teigimu, rengdama pasiūlymus darbo grupė privalėtų užtikrinti platų interesų atstovavimą, į diskusiją įtraukiant suinteresuotas institucijas bei nevyriausybines organizacijas.

Kontaktams:
Seimo narys Liutauras Kazlavickas
Tel.: 8-5 2396718; 8-652 98539
Liutauras.Kazlavickas@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras