BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys K. Starkevičius: „Ministras Pirmininkas šokiravo pareiškęs, kad nevykdys Seimo nutarimo“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Kazys Starkevičius stebisi vakarykščiu Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pareiškimu, kad Vyriausybė neketina pradėti derybų su Europos Sąjunga (ES) dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo. Seimas, atsižvelgdamas į žemdirbių pageidavimus, savo nutarimu Vyriausybei yra pasiūlęs ieškoti galimybių siekti Lietuvos stojimo į ES sutarties pakeitimo arba imtis kitų alternatyvių priemonių, kad draudimas parduoti žemę užsieniečiams nebūtų laikomas laisvo kapitalo judėjimo principų pažeidimu.

„Keista, tačiau vos prieš du mėnesius Vyriausybės vadovo nuomonė buvo kitokia. Žurnalistams jis teigė manantis, kad reikėtų pratęsti apribojimus, neleidžiančius užsieniečiams Lietuvoje pirkti žemės ūkio paskirties žemės. Jis teigė: „Mano asmenine nuomone, reikėtų siekti, jeigu tai galima, kad būtų leista pratęsti”, - priminė šešėlinės Vyriausybės žemės ūkio ministras K. Starkevičius. - Nesuprantama, kodėl Ministro Pirmininko nuomonė šiuo klausimu staiga pasikeitė. Ar tai nereiškia, kad nėra sutarimo tarp Vyriausybės vadovo ir Seimo valdančiosios daugumos tokiu svarbiu visos Lietuvos žmonėms klausimu?”

Lietuvos Seimo pavyzdžiu jau seka kaimyninė Latvija. Apribojimų užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties žemės numato siekti ir kitos valstybės, vėliau tapusios ES narėmis.

„Manau, kad Lietuvai pradėjus pirmininkauti ES Tarybai, reikėtų išnaudoti atsiradusias galimybes daryti įtaką ES sprendimams mums palankia linkme, taip pat ir dėl žemės ūkio paskirties žemės pardavimo užsieniečiams, kas šiuo metu ypač rūpi mūsų šalies žmonėms”, - teigia K. Starkevičius.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Kotryna2013-06-28 14:58

puikus straipsnis

Esmė2013-09-15 03:28

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras