BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys A. Burba: negalime griauti to, kas buvo kuriama 20 metų

„Aplinkosauga - sritis, kurioje sprendimai turi būti priimami tik dirbant išvien su profesionalais. Tai nėra tik politikų reikalas. Turime būti labai atsargūs su naujais teisės aktais, kad nepakenktume tam, kas buvo kuriama 20 metų”, - tvirtina Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) narys Andrius Burba. Tokią savo poziciją parlamentaras pareiškė Seime vykusioje apskritojo stalo diskusijoje, kurią pats ir inicijavo.

Diskusijos būtinybę padiktavo viešojoje erdvėje pasirodę aplinkosauginių ir kitų organizacijų nuogąstavimai, kad einama neteisingu keliu, nebendradarbiaujama, stengiamasi tyliai „prastumti” teisės aktus, kurie gali būti pražūtingi gamtai.

Pokalbyje dalyvavo Lietuvos nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų koalicijos, Lietuvos žaliųjų, judėjimo „Už gamtą” atstovai, Aplinkos ministerijos bei jai pavaldžios Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narys prof. dr. Romas Pakalnis, Vytauto Didžiojo universiteto Aplinkotyros katedros vedėjas prof. habil. dr. Romualdas Juknys, Lietuvos miško savininkų asociacija, AAK nariai ir kiti.

Kalbėta apie aktualius Seimui pateiktus teisės aktus: Miškų, Saugomų teritorijų, Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymų projektus, kitas aplinkosaugines aktualijas. Akcentuota nuolatinio bendradarbiavimo būtinybė, siekiant sprendimų, kurie būtų naudingi visuomenei ir tuo pačiu nekenktų aplinkai, gamtai.

Parlamentaras A. Burba ragino susirinkusius drąsiai ir atvirai išsakyti savo pastebėjimus, įvardinti opiausias problemas, potencialias klaidas, kurias dar būtų galima ištaisyti tuoj startuosiančioje Seimo pavasario sesijoje. „Nežinau, kaip mano kolegos, tačiau aš manau, jog mes, politikai, tikrai nesame visažiniai. Ne politikai, o žmonės, kurie didžiąją dalį gyvenimo dirba aplinkosaugos srityje, gali geriausiai pasakyti, kur didžiausios problemos, kaip jas geriausia spręsti. Tik taip galime apsidrausti nuo politinių sprendimų, kurie gali sugriauti visą sistemą ir vykdyti darnią plėtrą”, - tvirtino Seimo narys.

Diskusijos dalyviai pritarė šiai nuomonei ir pabrėžė, jog bendros diskusijos jau seniai reikalingos. Pasak prof. dr. R. Pakalnio, jų pasigedus, pajutus ignoravimą ir buvo imtasi pakankamai drastiškų ir aktyvių veiksmų: rašytos peticijos aukščiausiems šalies pareigūnams, rengti susitikimai su jais, kreiptasi į žiniasklaidą ir pan.

Susitikime kalbėta ir apie AAK vadovo Jono Šimėno, kuriuo minėtos aplinkosauginės organizacijos jau ne kartą viešai reiškė nepasitenkinimą, veiksmus. A. Burba išreiškė viltį, jog visgi pavyks rasti bendrą kalbą su pirmininku. Jei to nebus, pasak parlamentaro, galimos įvairios galimybės, tarp jų - ir siūlymas keisti AAK vadovą.

Sutarta, kad panašios diskusijos bus rengiamos nuolatos, kad bus siekiama kaip galima glaudesnio bendradarbiavimo. A. Burba taip pat palaikė aplinkosauginių organizacijų atstovų išsakyta nuomonę, jog pastarieji turėtų dalyvauti ne tik AAK posėdžiuose, tačiau ir rengiant naujus teisės aktų projektus.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Kestas2011-03-08 11:19

Bėda arba kaip sakoma “problema” šiandiena tokia, kad saugomų teritorijų ir žemės įstatymai galiojantys jau buvo “PRASTUMTI” tikraja prasme neįtraukus žemės ir miško savininkų gyvybiškų poreikių, nebuvo diskusijos su žmonėmis ir analizės galimų pasekmių taip pat nebuvo, o kai kurie straipsniai prieštarauja mūsų konstitucijai - disponuoti turtu.
Prašau atkreipti dėmesį, kad čia A. Burba elinis arba atnaujintas raktelis , kurio pagalba norima užmaskuoti bėdos esmę arba tiesiog apversti atvirkščiai. Paparastai kalbant vyksta stumdymasis tikslu užimti vieną ar kitą kėdę. Atsakymą galima gauti paklausius iš archyvo radijo laidą 11.03 val. su Zita Kelmickaite praeito trečiadienio t.y. 2011.03.02, http://lrt.lt/archyvas/ - sutrikę buvo tariamieji “žalieji”R.Juknys,Knystauta, kai išgirdo skambinusius lietuvos gyventojus. Tiesiog tiesą lengva pasakyti trumpai ir nereikia velti nevisai tiesos rašinėlių “Seimo narys A.Burba….”

Rašyti komentarą

Tavo komentaras