BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys A. Burba: ko pabūgo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas?

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) narys Andrius Burba teigia esąs nemaloniai nustebintas AAK pirmininko Jono Šimėno elgesio. Nors visi komiteto nariai buvo nusprendę surengti atvirą diskusiją su mokslininkais ir visuomene dėl Lietuvos miškų ateities, J. Šimėnas vietoj jos pasirinko pranešimo apie darnų vystymąsi skaitymą Vilniaus universitete.

„Jei deklaruojame atvirumą, tai ir elkimės atvirai, o ne užsiiminėkime konspiraciniais žaidimais, kurie niekam nedaro garbės”, - sako A. Burba.

Diskusija su mokslininkais ir kitais visuomenės nariais turėjo įvykti sausio 14-ąją. A. Burbai pasiūlius AAK nariai bendru sutarimu tam pritarė dar praėjusių metų gruodį.

Tačiau J. Šimėnas ignoravo komiteto sprendimą. Ilgai laukta diskusija taip ir nebuvo surengta. Vietoj jos AAK pirmininkas išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog jo iniciatyva sausio 19-ąją Vilniaus universitete rengiamas susitikimas su mokslininkais, „susirūpinusiais dėl Lietuvos aplinkos apsaugos politikos perspektyvų”.
Šiame renginyje nebuvo jokios diskusijos, neieškota jokių kompromisų. Savo šalininkus sukvietęs J. Šimėnas tiesiog perskaitė pranešimą apie darnų vystymąsi atliekų, miškų bei energetikos sektoriuose, atsakė į keletą klausimų - ir viskas.

Dar prieš šį parodomąjį susitikimą viešoje erdvėje pasirodė svarstymai: ko gero, J. Šimėną galima priskirti prie aktyviausių Seimo lobistų. Klausimas lieka atviras: kieno interesus iš tiesų gina Komiteto pirmininkas? Gal būtent tie lobistiniai ar kitokie tikslai neleidžia pirmininkui eiti į atvirą ir konstruktyvią diskusiją su savo nuomonę turinčiais visuomenininkais.

Pasak A. Burbos, atsižvelgdama į tokius J. Šimėno veiksmus, jo nenorą ar nesugebėjimą atvirai diskutuoti su visuomene, aplinkosaugos ekspertais, iniciatyvos imasi Seimo Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcija. Vasario mėnesį numatoma surengti susitikimą ne tik su mokslininkais, tačiau ir su nevyriausybinių bei aplinkosauginių organizacijų nariais, planuojama pasikviesti aplinkos apsaugos komiteto narius ir aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską.

„Išklausysime visų susirinkusiųjų problemas, ieškosime išeičių, pozityvių iniciatyvų palaikymo galimybių, tarsimės, kokiais būdais palaikyti nuolatinį bendravimą siekiant darnių ir subalansuotų sprendimų”, - sako A. Burba.

Jo nuomone, tiek AAK, tiek ir visi kiti parlamento nariai turi ne slapstytis, o nuolatos ieškoti aktyvesnių visuomenės ir politikų bendradarbiavimo galimybių. „Turime įsiklausyti į ilgamečių aplinkosaugos profesionalų pasiūlymus. Galbūt tuomet ir komiteto pirmininkas dirbs konstruktyviau ir efektyviau”, - tvirtina A. Burba.

Parlamentaras tikisi, jog jau planuojamas visuomenės ir Jungtinės frakcijos susitikimas, kuris leis pasiekti tai, ko labai vengia J. Šimėnas - atvirai bei konstruktyviai aptarti susiklosčiusią situaciją aplinkosaugos srityje, ieškoti visiems priimtinų išeičių ir sprendimų.

LR Seimo kanceliarijos informacija, Algirdo nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras