BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys A. Burba: kiaulininkystės kompleksai negali būti plečiami be visuomenės pritarimo

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Andrius Burba kreipėsi į žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių su prašymu informuoti, ar išties ŽŪM parengė nutarimą, kurio esmė - siūlymas neberiboti kiaulininkystės kompleksuose auginamų kiaulių skaičiaus. Apie tokius ŽŪM planus paskelbė Lietuvos žalieji ir kitos aplinkosauginės bei nevyriausybinės organizacijos.

A. Burba teigia visiškai suprantantis jų rūpestį, palaikantis poziciją. Todėl ministro prašoma paaiškinti tokio nutarimo motyvus, atsiradimo priežastis, o svarbiausia - ar prieš jį priimant buvo kalbėtasi su minėtomis organizacijomis, visuomene ir kitomis suinteresuotomis pusėmis.

„Visuomenė jau ne kartą skundėsi ir skundžiasi kiaulių kompleksų kaimynyste: nemaloniais kvapais, galimai kenkiančiais sveikatai, kitokiais nepatogumais. Būta nemažai piketų, kreipimųsi į aukščiausius šalies pareigūnus, kitokių akcijų. Todėl prieš priimant bet kokius su kompleksų plėtra susijusius sprendimus būtina itin atidžiai išanalizuoti galimas pasekmes, o svarbiausia - sužinoti ir atsižvelgti į visuomenės nuomonę bei lūkesčiu”, - sako A. Burba.

Seimo nario teigimu, atsižvelgiant į ŽŪM atsakymą, išanalizavus argumentus ir situaciją, bus sprendžiama, kokių veiksmų imtis toliau. Prireikus A. Burba yra pasiruošęs šį aktualų klausimą kelti tiek Aplinkos apsaugos komiteto, tiek ir viso Seimo lygmeniu.

LR Seimo kanceliarijos informacija, titanium22 nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras