BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys A. Burba: dėl Kazokiškių sąvartyno reikia ne politikuoti, o ieškoti išeičių

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) narys Andrius Burba ragina kolegas ne politikuoti, o imtis konkrečių darbų sprendžiant Kazokiškių sąvartyno problemą. Kaip žinia, prieš kelias dienas Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centrui (VAATC) išduotą taršos leidimą, kuris suteikė teisę toliau eksploatuoti sąvartyną. Teismas nustatė, jog prieš išduodant leidimą turėjo būti atliktos poveikio aplinkai vertinimo procedūros. Teismas suteikė 9 mėnesių terminą naujam leidimui gauti, priešingu atveju, sąvartyną reikėtų uždaryti.

Šiandien Seimo AAK vyko diskusija apie tai, kokių veiksmų imtis toliau. Išklausytos visos suinteresuotos pusės, visų pirma - Elektrėnų savivaldybės Kazokiškių bendruomenė, kuri ir kreipėsi į teismą.

„Tenka apgailestauti, kad komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas, užuot ieškojęs ir pasiūlęs konkrečių išeičių iš susiklosčiusios situacijos, užsiėmė sau įprasta ir visiems jau seniai pabodusia veikla, o būtent - asmeninėmis nuoskaudomis pagrįstu politikavimu. J. Šimėnui svarbiausia ne visuomenės rūpesčiai, o raganų medžioklė, kaltųjų paieškos ir galvų kapojimas. Tarsi nuo to situacija pasikeistų į gerąją pusę”, - stebisi A. Burba.

Seimo nario nuomone, viena iš realiausių išeičių - liepti VAATC atlikti naują, aiškų bei skaidrų, poveikio aplinkai vertinimą. Tuomet, priklausomai nuo jo išvadų, nuspręsti: galima toliau vežti atliekas į Kazokiškių sąvartyną, ar ne. A. Burba pabrėžia, jog visuose vertinimo etapuose privalo dalyvauti visuomenė, ypač - Kazokiškių bendruomenė.

A. Burbai keista ir tai, kad AAK pirmininkas J. Šimėnas tokiais veiksmais ragina nedelsiant uždaryti Kazokiškių sąvartyną. Seimo narys sako suprantantis pirmininko norą įtikti Kazokiškių bendruomenei, tačiau pasakius „A” reikia pasakyti ir „B”. O „B” skamba labai paprastai: uždarius sąvartyną visas Vilnius ir aplinkiniai apskrities miestai paskęstų šiukšlėse, nes jų nebebūtų kur vežti.

„Paprastai tariant, Vilnius netrukus virstų antruoju Neapoliu, išgarsėjusiu tuomet, kai jo gatvės buvo užverstos šiukšlėmis. Būtent tai siūlo J. Šimėnas, tik kažkodėl pats to nedrįsta garsiai pasakyti. Ką gi, galiu tai padaryti už jį. Nes tauta, kaip mėgstama sakyti, turi žinoti savo „didvyrius”, - konstatuoja A. Burba.

Daugiau informacijos:

Andrius Burba, tel. 8 698 42394

LR Seimo kanceliarijos informacija

—–

Seimo narė D. Mikutienė: kada baigsis mankurtų - valdininkų - puota Kazokiškių sąvartyne?

Gegužės 21 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Kazokiškių bendruomenės skundus ir panaikino Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento UAB „VAATC” išduotą taršos ir kontrolės leidimą, sprendimą atidedant 9 mėnesiams. Tai jau ne pirmas teismo sprendimas, išaiškinantis, kad Kazokiškių sąvartynas veikia neteisėtai, tačiau iki šiol visi teismo sprendimai skundžiami, šitaip vilkinant procesą. Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovas Vidas Maciulevičius ir vėl patvirtino, kad ir šis sprendimas bus skundžiamas.

Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė, palaikanti Kazokiškių bendruomenę nuo pat 2002 metų, kai prasidėjo teismų maratonai, teigia, kad pastangos uždaryti sąvartyną kartais primena kovą su vėjo malūnais.

„Jau 10 metų Kazokiškių bendruomenė kovoja už visavertį, sveiką gyvenimą, beldžiasi visur, kur tik įmanoma. Nuo 2002 m. esu kartu su šiais žmonėmis, kartu su jais ir advokatais inicijavau daugybę posėdžių, kvietėme aukščiausius valstybės vadovus, pradėjome teisminius procesus, trunkančius iki šiol. Buvę ir esami prezidentai - Valdas Adamkus, a.a. Algirdas Mykolas Brazauskas, Dalia Grybauskaitė - visi jie lankėsi sąvartyne, tačiau rezultato - jokio”, - teigia D. Mikutienė.

Pasak Seimo narės, sąvartynas tik plečiamas, kertami miškai, visiškai neatsižvelgiant nei į bendruomenės norus, nei į teismo sprendimus. Negana to, iki šiol nepadarytas įstatymų numatytas poveikio aplinkai vertinimas, bandoma įtikinti žmones, kad sąvartynas - visiškai nekenksmingas, o dvokas, tapęs šios bendruomenės kasdienybe - viso labo gyventojų išmonė.

„Dar praėjusiose kadencijose šį pūlinį, įsitaisiusį šalia istorinių, kultūrinių paminklų, įsteigė Vyriausybė, palaimino Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis. Kokioje dar valstybėje galimas toks barbarizmas? Premjeras Andrius Kubilius turi šitiek galių, o tyli, kaip ir, beje, visi tie, kurie turi valdingus įgalinimus keisti šią situaciją. Visi jie nė piršto nepajudino, paliko viską spręsti teismams, kurių sprendimai, akivaizdu, nevykdomi. Net Generalinė prokuratūra atsisakė ginti viešąjį interesą, mat nematė pažeidimų! O gal nenorėjo matyti? Teismai konstatuoja, kad leidimai sąvartynui veikti išduoti neteisėtai, o tie, kurie turi paklusti sprendimams ir nedelsiant juos vykdyti, juos ignoruoja. Mankurtiškas valdininkų buldozeris traiško Kazokiškių gyventojų teises, skaudina žmones ir pamina tikėjimą teisinga valstybe”, - piktinasi darbietė.

Seimo narė su teisininkais svarsto galimybę kelti tam tikrų pareigūnų teisinės atsakomybės, įskaitant ir baudžiamąją, klausimą už sistemingą piktnaudžiavimą valdingais įgalinimais bei neteisėtai priimtus sprendimus, kurie padarė žalą aplinkai ir visai Lietuvos visuomenei.

Seimo Darbo partijos frakcija

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Algirdas U2012-05-24 06:46

Teisingai daro JOnas Šimėnas. Buvo duota pakankamai laiko ir tą PAV-ą senai galima buvo atlikti. Bet visokiems zuokams, burboms ir mikutienėms reikia, kad ir toliau atliekos keliautų sąvartynan, o VAATC-as toliau už tai gautų pinigėlius, o kaltu už viską būtų Kubilius. Juk rinkimai artėja…

ekozinios2012-05-24 07:24

D. Mikutienės šiame kontekste neminėkit. :) Žr. antrą pranešimą.

Darius2012-05-24 16:55

“Premjeras Andrius Kubilius turi šitiek galių, o tyli, kaip ir, beje, visi tie, kurie turi valdingus įgalinimus keisti šią situaciją. Visi jie nė piršto nepajudino, paliko viską spręsti teismams, kurių sprendimai, akivaizdu, nevykdomi.”

Gerbiamai “darbietei” derėtų žinoti, kad demokratinėje šalyje, o tikiu Lietuva tokia yra, valdininkai ir teisininkai yra VISIŠKAI ATSKIROS IR NEPRIKLAUSOMOS VALDŽIOS. Bet žinoma, kai vyksta tokie “bajeriai” su “darbietės” vadovu tai norėtusi, jog politikai galėtų norodynėti teisėjams ką sodinti, o ką išteisinti.
Antras dalykas, eilinis populizmas vyksta, tylėjo tylėjo, o jau dabar (kai rinkimai ne už kalnų) pradėjo reikštis ir žinoma, kaip ir dėl visko Lietuvoje yra kaltas Kubilius. Jis turbūt yra kaltas ir dėl to, kad mano kaimynas ryte savo 18 metų supuvusią mašiną “birbiną” pusvalandį po langais? Jau tokios kalbos nebejuokingos ir piktina, tad siūlyčiau pasinaudoti labai šiuo atveju tinkama liaudies išmintimi: “Neturi ko protingo pasakyti, tai patylėk”.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras