BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo narys A. Burba: atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme – pavojus visuomenei

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Andrius Burba tvirtina, kad vakar priimtame Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme palikta nemažai spragų, kurios gali sukelti didelių nepatogumų visuomenei. „Niekas nesiginčija dėl šio teisės akto reikalingumo, atsinaujinančių išteklių teikiamos naudos ir privalumų. Tačiau įstatymas, koks jis bebūtų, neturi kirstis su visuomenės interesu. Atsinaujinančių išteklių įstatyme grėsmių ir galimybių tam - per akis”, - apgailestauja parlamentaras.

Jo nuomone, visuomenė nebuvo tinkamai informuota apie pavojus, kurie jai gresia. Dalis žmonių, ko gero, apie juos net nenutuokia. Todėl, pasak Seimo nario, kai kurie gyventojai gali sulaukti nemalonių staigmenų.

„Mano pareiga - įvardinti jas viešai ir pamėginti atkreipti žmonių dėmesį. Galbūt traukinys dar nenuvažiavęs ir jį įmanoma sustabdyti. Galiu tik apgailestauti, kad jo nepavyko sustabdyti nei svarstant įstatymo projektą komitete, nei pačiame Seime”, - teigia A. Burba.

Seimo nario nuomone, didžiausią grėsmę kelia įstatyme įtvirtintos nuostatos, leidžiančios praktiškai be jokių apribojimų statyti nedidelės įrengtosios galios vėjo jėgaines (iki 350 kW). Tam nereikės nei rengti detaliųjų planų, nei gauti statybos leidimą ar kaimynų sutikimą.

„Tai reiškia, kad nereikės ir visuomenės pritarimo. Kitaip tariant, statyk ką nori ir kur nori, o ką sako ir mano kaimynai - niekam neįdomu, nes jų balsas nieko nereiškia”, - pabrėžia A. Burba.

Jis primena, kad minėtosios elektrinės, nors ir įvardintos kaip nedidelės galios, tačiau yra pakankamai sudėtingi statiniai. Jų aukštis gali siekti iki 80 metrų. Maždaug toks pat būtų ir minimalus reikalaujamas atstumas iki kaimyninio sklypo ribos.

„Ar tai reiškia, kad kaimynai visas 24 valandas per parą negirdės specifinio zvimbimo? Vargu bau. Taigi kažkas statys elektrinę, o aplinkiniai gyventojai bus priversti kęsti diskomfortą, pablogės jų gyvenimo kokybė. Skundų dėl to, beje, nemažai turime jau šiandien. O kur dar vadinamoji vizualioji tarša?”, - klausia Seimo narys.

Jo žiniomis, tokių elektrinių statybų kaina skaičiuojama milijonais litų. Tai reiškia, kad šiuos įrenginius statys ne paprasti piliečiai, o verslininkai. Žmonės, kurių pagrindinis tikslas - ne visuomenės interesas, o pelnas.

„Dar kartą norėčiau pabrėžti: šis įstatymas išties reikalingas, tai - mūsų energetinės nepriklausomybės garantas, įsipareigojimų Europos Sąjungai vykdymas ir daugybė kitų privalumų. Tačiau nežabota elektrinių plėtra gali sukelti daug bėdų ir problemų, kurios užkoduotos dabartiniame įstatymo variante”, - akcentuoja A. Burba.

Parlamentaras viliasi, jog šias grėsmes pastebės Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri nuspręs, pasirašyti Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą - ar grąžinti Seimui jį tobulinti.

LR Seimo kanceliarijos informacija, Algirdo nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras