BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Parlamentarai ragina Seimą ir Vyriausybę atšaukti sprendimus VAE statybų

Pirmadienį Seimo krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis, Socialdemokratų partijos frakcijos narė Birutė Vėsaitė bei Seimo narys Žilvinas Šilgalis ragino Parlamentą vykdyti piliečių valią, išreikštą referendume dėl atominės elektrinės. „Jei šalies valdžia atmestų referendume pareikštą valią nestatyti atominės elektrinės, ji ne tik pažeistų demokratinės ir teisinės valstybės pamatus, bet ir savo rankom atvertų vartus teisinimam nihilizmui bei pastūmėtų visuomenę į politinių santykių aiškinimąsi gatvėje”, - spaudos konferencijoje Seime teigė V. Žiemelis.

Parlamentaro nuomone, Seimas ir Vyriausybė privalo atšaukti priimtus sprendimus dėl ketinimų statyti Visagino atominę elektrinę (VAE) ir nutraukti derybas su „Hitachi” dėl reaktoriaus pirkimo. V. Žiemelis pareiškė parengęs įstatymų projektus, kuriais įstatymai, reikalingi VAE statybai, būtų pripažinti negaliojančiais.

Socialdemokratų frakcijos narė Birutė Vėsaitė dėkojo Lietuvos gyventojams išreiškusiems savo nuomonę referendume. Parlamentarė teigė, jog anksčiau Lietuvoje rengti patariamieji referendumai neįvykdavo.

„Šitas referendumas įvyko ir jis aiškiai parodė, jog žmonės nepritaria atominės statybai Lietuvoje. Darome ir dar vieną išvadą - referendumas pademonstravo tautos nepasitenkinimą valdančiųjų vykdoma energetine politika. Energijos kainos per šį ketverių metų laikotarpį tik kilo. Mano požiūriu, Energetikos ministerijos steigimas buvo plyno lauko investicija, kuri nepasiteisino”, - kalbėjo parlamentarė B. Vėsaitė.

Seimo narės teigimu, socialdemokratai tebemano, kad gyvename demokratinėje šalyje, kurioje tautos valia yra gerbiama.

Seimo narys Žilvinas Šilgalis mano, jog šis referendumas padėjo sukurti prielaidas diskusijoms.

„Manau, kitu atveju, mes nebūtume išgirdę atsakymų į daugelį klausimų. Valdžios pasirinktas kelias pigiais propagandiniais klipais bandyti pasiekti norimą rezultatą nepasiteisino”, - teigė Ž. Šilgalis.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras