BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija: ministerija privalo ieškoti lėšų atsinaujinančių energijos išteklių srities studijų mokomajai bazei

Lietuvos Socialdemokratų partijos frakcija yra susirūpinusi dėl Kauno technologijos universiteto, kuriame rengiami energetikos srities specialistai, galimybių pagerinti termoinžinerijos srities bakalaurų ir magistrų pasirengimą atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) srityje. LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius stebisi, kad minėtame universitete vis dar nėra realių galimybių studijuoti mūsų šalies poreikius atitinkančią sritį.

Algirdo nuotr.

„Kasdien valdantieji tik kalba apie dideles šilumos kainas, apie globalinę žalą gamtai, apie atsinaujinančių energijos išteklių svarbą, tačiau iki šiol Švietimo ir mokslo ministerija neranda reikalingų lėšų, kad KTU būtų sukurta AEI mokymo bazė. KTU rengiami šilumos, branduolinės energetikos bei elektros energetikos specialistai, tačiau ateityje mums bus reikalingi būtent AEI srities specialistai. Iki šiol nesugebėta atnaujinti studijų programos, parengti naujos reikalingos mokomosios medžiagos, sukurti su šilumos energetika siejamų AEI technologijų mokymo laboratorijos bazės”, - apgailestauja LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Frakcijos lyderio nuomone, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius privalo atkreipti dėmesį į KTU Šilumos ir atomo energetikos katedroje iškilusias problemas, todėl socialdemokratai kreipėsi į jį, prašydami nedelsiant ieškoti lėšų bei kitų priemonių, kuriomis AEI studijos taptų efektyvesnės.

„Manome, kad lėšų įmanoma gauti pagal „Nacionalinę studijų programą”, kurios paskirtis - suplanuoti ES struktūrinių fondų ir bendrojo finansavimo lėšas. Studijų programos atnaujinimas ir mokomosios bazės sukūrimas atitiktų mūsų šalies energetikos sektoriaus poreikius, ir be abejonės, ateityje atsipirktų. Tikimės, kad Švietimo ir mokslo ministerija neliks abejinga ir pasirūpins, kad būtų galima įgyvendinti tęstinį naujų technologijų mokymą”, - sako A. Butkevičius.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras