BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija: „Strateginiame energetikos susitarime trūksta nuostatų dėl atominės jėgainės ir skalūnų“

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija iš esmės palankiai vertina parlamentinių partijų susitarimo projektą dėl strateginių Lietuvos energetikos politikos tikslų, tačiau dokumentą siūlo papildyti nuostatomis dėl atominės energetikos vystymo ir skalūnų dujų išgavimo. „Vyriausybei siūlytume nebetrypčioti, prisiimti atsakomybę ir aiškiai įvardyti Lietuvos energetikos kryptis. Valdančiųjų parengtame partijų susitarimo projekte akis bado keli dalykai - jame nėra nė vieno žodžio dėl atominės energetikos vystymo, o taip pat - dėl skalūnų dujų ir biokuro panaudojimo perspektyvos Lietuvoje.

Manome, kad šias energetikos kryptis Lietuva turėtų vystyti, todėl dokumentą prašysime papildyti”, - po susitikimo su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalo teigimu, Vyriausybė turėtų liautis vedžioti už nosies Lietuvos gyventojus ir strategines mūsų partneres - Latviją bei Estiją - dėl atominės jėgainės statybų, nes tolesnis delsimas ir prieštaringi komentarai gali negrįžtamai pakenkti ne vienus metus kurtiems planams dėl šalies energetinės nepriklausomybės.

„Šiuo metu panašią situaciją matome ir dėl skalūnų dujų žvalgybos. Vyriausybė sąmoningai delsia priimti sprendimus vietoj to, kad leistų bent išžvalgyti, ar Lietuvos gelmės turtingos išteklių. Žinoma, prieš tai reikia imtis konkrečių priemonių ir užsitikrinti saugumą, ekonominę naudą šaliai bei vietos bendruomenėms”, - sako E. Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos manymu, partijų susitarimo projektą taip pat reikėtų papildyti nuostatomis dėl tęsiamo Trečiojo Europos Sąjungos energetikos paketo įgyvendinimo, pagal kurį Lietuva atskirtų dujų perdavimo, paskirstymo ir tiekimo veiklas.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Jūratė2013-03-29 07:29

Liberalai - pati baisiausia Lietuvos partija, kuriai iš viso nusispjauti į Lietuvą ir Lietuvos žmones, parduotų, kad ir savo motiną, jei jiems gerai už tai sumokėtų. Neduok dieve, jei jie patektų į valdžios daugumą. Jų prioritetai - kažkokios fix idėjos, jie mato per kažkokius mums nežinomus akinius, pro kuriuos mato tik tai, ką nori matyti ir nemato savo siūlomų fix idėjų trūkumų. Taigi, bruka dabar tas fix idėjas, kurioms Lietuvos žmonės aiškiai pasakė NE, bet žmonių nuomonė jiems visiškai nerūpi, nesvarbu, kad tai liečia tų žmonių nuosavybę - jų žemes. Maždaug - jei norėsime tai pasiknaisiosime kad ir po tavo daržą, nesvarbu sutinki tu ar ne.

Darius2013-03-29 15:05

Tai pagal Lietuvos įstatymus taip ir yra. Jei reikia, tai ir knaisiosis užsidengę “viešojo intereso” sąvoka.

Tadas2013-04-16 02:57

Jūrate,

Jie mato savo fix idėjų trūkumus,
tik tai vadinama lobizmu, nes jiems tas padidina kišenės tūrį.
Deja akiniai rožiniai uždėti pas žmones (angl. brain wash).
Dirbame nuo 8 iki 17h, kartais ir daugiau 8-24,

Maistas:

maistas ir geriamas vanduo ne toks skanus kaip anksčiau (ne dėl populiacijos, ne dėl gmo), tiesiog taip pigiau - ne kiaušinis, o kiaušinių milteliai, ne pienas - o, pieno milteliai, ne citrina - o, jos rūgštis ir dar visa begalė pvz. galima čia du mėn. sėdėti ir rašyti apie česnako, vanilės ir kitokio …….. skonio produktus.

Energija:

“Nesugebame” pasinaudoti saulės, vėjo, hydro energija, kad atpiginti energiją žmonėms.
Nes už minimalų atlyginimą žmonės nesugeba išgyventi, lenkia nugaras, kad sumokėtų sąskaitas. O, tuo metu kostiumuoti ponai važinėjasi prabangiomis mašinomis, valgo ir geria prabangiai. Ne veltui pasakyta - kai žmogus užsideda šlipsą, deguonis nepatenka į smegenis.

Medicina:

Kai susergame mums kišami cheminiai vaistai - kurie “pagydo” t.y. nuslopina skausmą, ligos padarinius, bet ne priežastį, su galimybe šalutinio poveikio pasireiškimui.

Ir čia galima visas kategorijas išdėstyti, kurios prives prie vienos išvados -
LOBIZMAS yra didžiausia problema.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras