BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė ES teisės akto pasiūlymą dėl plastikinių maišelių mažinimo

2013 m. gruodžio 11 d. posėdyje Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė Europos Komisijos pasiūlymą dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria keičiama Direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų, mažinant lengvųjų plastikinių maišelių vartojimą (dėl šio pasiūlymo atitikties subsidiarumo principui). Šiuo teisės akto pasiūlymu siekiama sumažinti plonų plastikinių maišelių (plonesnių už 0,05 mm) kiekį.

Thurston County Solid Waste nuotr.

Valstybės narės privalės imtis priemonių sumažinti plastikinių maišelių naudojimą savo teritorijose per 2 metus nuo direktyvos pakeitimo įsigaliojimo. Tokiomis priemonėmis pasirinktinai galės būti: plastikinių maišelių naudojimo sumažinimo užduotys; ekonominiai instrumentai; rinkos apribojimai ir kitos priemonės.

Posėdyje dalyvavę Aplinkos ministerijos atstovai informavo komitetą, kad, iš esmės, Lietuva šiam pasiūlymui pritaria, nes tikslas, kurio siekiama pasiūlymu, yra aktualus ir mūsų šaliai. Lietuva yra viena iš tų valstybių, kuriose maišelių vartojimas yra labai paplitęs, todėl imtis papildomų priemonių yra labai svarbu.

Komitetas nusprendė, kad subsidiarumo principas nėra pažeidžiamas (t.y. siūlydama šį teisės aktą, Europos Sąjunga (ES) turi teisę veikti dėl to, kad masinis plastikinių maišelių naudojimas yra bendra tarpvalstybinė problema, ir, norint ją spręsti nuosekliau ir veiksmingiau, būtina ES masto iniciatyva). Vis dėl to, nepaisant to, kad pasiūlyme valstybės narės įpareigojamos imtis priemonių, konkrečių priemonių pasirinkimo laisvė paliekama pačioms valstybėms narėms.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras