BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimas svarstys, ar skelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų

Seimo narys Petras Gražulis parlamentui pristatė Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo” projektą (Nr. XIIP-1016), kuriuo siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo. Jeigu Seimas priimtų šį nutarimą, referendumas būtų vykdomas kartu su 2014 metų Respublikos Prezidento rinkimais.Pristatytais pagrindinio šalies dokumento pakeitimais siekiama įtvirtinti, kad referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių, turinčių rinkimų teisę.

Konstitucijoje taip pat siūloma patikslinti, kad ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją. Projekto rengėjų nuomone, referendumui inicijuoti šiuo metu reikalaujamas 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų skaičius yra per didelis.

Konstitucijoje įtvirtinta, kad tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio „Lietuvos valstybė” bei keturioliktojo skirsnio „Konstitucijos keitimas” nuostatos.

Už nutarimo projektą balsavo 62 Seimo nariai, prieš - 21, susilaikė 17 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomu - Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Projektą taip pat svarstys Konstitucijos komisija. Preliminari projekto svarstymo Seimo posėdyje data - lapkričio 26 d.

LR Seimo kanceliarijos informacija, Ekonaujienos.lt nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras