BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimas pasiūlė Vyriausybei parengti ir pateikti ekonomiškai optimalią bei vartotojams palankią apsirūpinimo elektros energija strategiją

Seimas plenariniame posėdyje nusprendė pasiūlyti Vyriausybei, įvertinant konsultacinio (patariamojo) referendumo rezultatus, siekiant šalies energetinio saugumo ir elektros energijos tiekimo patikimumo bei efektyvaus energijos poreikio užtikrinimo ateityje ir Baltijos valstybių elektros energetikos sistemų integracijos į kuriamą vientisą ES elektros energijos rinką, atsižvelgiant ir į atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą, parengti ir pateikti Seimui ekonomiškai optimalią bei vartotojams palankią apsirūpinimo elektros energija strategiją.

Šį sprendimą parlamentas priėmė atsižvelgdamas į 2012 m. spalio 14 d. konsultaciniame (patariamajame) referendume dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje tautos išreikštą nepritarimą ir įvertinęs padėtį ir Lietuvos bei regiono siekį pereiti į ES energetikos erdvę, įgyvendinamą Baltijos energijos rinkos sujungimo planą (BEMIP), veikiančią energetikos srities ES ir nacionalinę teisinę bazę bei kitas aplinkybes. Rezoliucijoje pabrėžiamas būtinumas laiku priimti ir įgyvendinti sprendimus, užtikrinant šalies energetinį saugumą, konkurencingumą ir darnią plėtrą, patikimą energijos tiekimą bei konkurencingas elektros kainas vartotojams. Seimas paragino Vyriausybę parengti atitinkamus teisės aktus ar jų pakeitimus ir pateikti juos iki 2013 metų gegužės 15 d., taip pat pakvietė valstybės institucijas, politines partijas ir piliečius siekti nacionalinio sutarimo dėl racionalaus, konkurencingo, darnaus ir perspektyvaus elektros energijos tiekimo užtikrinimo.

Už darbo grupės parengtą Seimo rezoliuciją „Dėl konsultacinio (patariamojo) referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje rezultatų įgyvendinimo” (projektas Nr. XIIP-122) balsavo 66 Seimo nariai, prieš - 2, susilaikė 5 parlamentarai.

Lapkričio 28 d. Seimo valdyba, atsižvelgdama į Seimo Pirmininko Vydo Gedvilo siūlymą, sudarė darbo grupę dėl konsultacinio (patariamojo) referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje sprendimo įgyvendinimo. Darbo grupei buvo pavesta pasiūlyti Seimui būdus ir formas, kaip turėtų būti atsižvelgta į konsultaciniame (patariamajame) referendume dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje išreikštą piliečių valią.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras