BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seimas pareiškė, kad draudimas užsieniečiams parduoti žemės ūkio paskirties ir miško žemę tebegalioja

2011 m. birželio 30 d. Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl draudimo užsienio subjektams įsigyti žemės ūkio paskirties ir miško žemę” (projekto Nr. XIP-3396(2)), kuria pareiškė, kad Lietuvos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutarties (toliau - Sutartis) dokumentuose ir Konstitucinio įstatymo 17 straipsnio 2 dalyje nustatytas 7 metų pereinamasis laikotarpis (kurio metu draudžiama užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties ir miško žemę) Europos Komisijos 2011 m. balandžio 14 d. sprendimu yra patęstas iki 2014 m. balandžio 30 d. ir iki šio laikotarpio pabaigos sandoriai su nustatytais užsienio subjektais dėl žemės ūkio paskirties ir miškų ūkio paskirties žemės įsigijimo negali būti sudaromi.

Už rezoliucijos projektą Nr. XIP-3396(2) balsavo 86, prieš - 9, susilaikė 12 Seimo narių.

Seimas tokį sprendimą priėmė atsižvelgdamas į tai, kad Sutarties dokumentuose nustatyta išimtis - galimybė Lietuvai 7 metus nuo įstojimo dienos drausti užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties ir miško žemę. Rezoliucija pažymima, kad Sutarties aktą atitinkančio Konstitucijos 47 straipsnio 3 dalies įgyvendinimo konstitucinio įstatymo (toliau - Konstitucinis įstatymas) 17 straipsnio 2 dalis nustato, kad šiame įstatyme apibrėžti užsienio subjektai negali įsigyti žemės ūkio paskirties ir miškų ūkio paskirties žemės iki Sutartyje nustatyto pereinamojo laikotarpio pabaigos.

Priimtame dokumente taip pat pabrėžiama, kad Lietuvos Vyriausybė, Seimo Kaimo reikalų ir Europos reikalų komitetams pritarus, kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu 7 metų pereinamąjį laikotarpį pratęsti, o Europos Komisija, vadovaudamasi Sutarties akte nustatytais įgaliojimais, 2011 m. balandžio 14 d. sprendimu pirminę Sutarties akto Lietuvai nustatytą sąlygą dėl pereinamojo laikotarpio trukmės pakeitė ir šį laikotarpį Lietuvai pratęsė iki 2014 m. balandžio 30 d.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Esmė2013-09-15 03:12

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras