BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Savanorystė Dzūkijos nacionaliniame parke

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija 2010 sausio 25 d. įgijo organizacijos, priimančios Europos savanorių tarnybos savanorius, statusą. Informacija apie tai paskelbta „SOS Volunteer Helpdesk” tinklapio duomenų bazėje.

2010 m. gegužės mėnesio vidury Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija sulaukė dviejų savanorių: Anna Zaparožec iš Ukrainos ir Diego Martinez iš Ispanijos.

Anna yra baigusi muzikos, o Diego aplinkosaugos mokslus. Savanoriai atvyko į Parką darbuotis iki š.m. gruodžio 15 d. Įpusėjus savanoriavimui Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje įspūdžiais ir nuotaikomis dalinasi Anna Zaparožec (Ukraina) ir Diego Martinez (Ispanija).

Annos ir Diego krikštynos

Mūsų gyvenimas Dzūkijos nacionaliniame parke

Diego Martinez (Ispanija)

„Ką galiu pasakyti apie Dzūkijos nacionalinį parką? Tiesiog manau, kad tai yra fantastinė vieta. Aš viduryje miško, medžių, ežerų ir nuostabių upių apsuptyje, klausausi paukščių garsų ir varlių kurkimo. Kartais žmonės man sako - ar tai nėra pernelyg nuobodu, ir mano atsakymas visada tas pats: “Aš esu iš didelio ir perpildyto miesto, todėl kartais man reikia taikios ir gražios vietos kaip ši”. Mano darbas čia - yra padėti atlikti darbus Parko darbuotojams. Padedu dirbti lankytojų centre, teikiu informaciją turistams arba darbuojuos miške. Man labiausiai patinka tvarkyti turistinius takus, dirbti vadovu su turistinėmis grupėmis, gamtininkams padėti vykdyti paukščių monitoringą ir kitus mokslinius tyrimus.

Laisvu laiku mes važinėjamės dviračiais po mišką, plaukiojame baidarėmis, renkame grybus bei uogas. O smagiausia, kad galime pas vietinius žmones nusipirkti šviežio pieno ar sūrio, medaus (Anai tai labai patinka)…

Esmė mano buvimo čia - dirbti Parko labui naudingus darbus, mėgautis gamta, gryno oro kvapu ir daugiau sužinoti apie šio krašto kultūrą ir tradicijas.”

Anna Zaparožec (Ukraina)

„Man patinka Lietuva ir tai, ką čia dirbu. Ši šalis labai skiriasi nuo mano tėvynės, tačiau kartais galima įžvelgti ir panašumų.

Marcinkonys - tai nedidelis kaimelis, kurį iš visų pusių supa miškai. Iki Vilniaus traukiniu - valanda kelio, dvi - autostopu. Aš čia pažįstu jau beveik visus gyventojus ir man labai patinka kai visi žmonės, kuriuos sutinku gatvėje, netgi nepažįstami, pasisveikina „Laba diena”. To niekad nepajusi dideliame mieste.

Marcinkonys ir Dzūkijos nacionalinis parkas - labai populiari atostogų vieta. Kiekvieną dieną Parko lankytojų centrą aplanko daugybė žmonių iš įvairių šalių ir man visuomet būna įdomu su jais pabendrauti. Parke pats populiariausias vandens turizmas baidarėmis, taip pat dviračių ir pėsčiųjų žygiai. Be to, nemažai žmonių tiesiog atvažiuoja keletui dienų pastovyklauti prie ežero. Taip, kad man čia nėra kada ilgėtis namų.

Niekada nemaniau, kad galima gyventi taip arti gamtos. Kartais jaučiuosi čia, kaip kokiame zoologijos sode. Važiuodama miško keliu sutikau du mažus lapiukus, žaidžiančius vienas su kitu, o kartą mačiau briedį. Čia aš taip pat išmokau nebijoti šikšnosparnių.

Mano gyvenimas čia - tai puikus šansas pažvelgti į pasaulį kitaip…”

Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos informacija

.

Daugiau apie savanoriavimą nacionaliniuose parkuose:

Įspūdžiai ir nuotaikos įpusėjus savanoriavimui Kuršių nerijos nacionaliniame parke

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras