BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Savaitgalį vyko renginys “Žalia varna – 2011”

Nors orai ir nelepino nei renginio dalyvių, nei žalvarnių, abi “pusės” turėtų būti patenkintos “Žalios varnos - 2011″ rezultatais: iškelti 7 nauji inkilai šiems nykstantiems paukščiams, o ornitologus nudžiugino kolegos iš Latvijos atrasta nauja lizdavietė bei jaunųjų gamtininkų aptikta dar viena žalvarnių gyvenamoji vieta.

Nors pirmieji jau tradiciniu tapusio (penktojo) renginio dalyviai, tame tarpe Lenkijos ornitologų draugijos (OTOP) nariai Szymanas ir Kinga, į „Žalios varnos” stovyklavietę, esančią Druskininkų apylinkėse prie Ašarėlio ež. atvyko penktadienio vakare, dauguma dalyvių susirinko šeštadienio rytą. Nors juos pasitiko lietingas oras, žadantis prastą žalvarnių aktyvumą, kas apsunkina jų stebėjimus, o taip pat sudėtingesnį inkilų kėlimą, susirinkusieji akivaizdžiai nestokojo entuziazmo.

Druskininkų miškų urėdijos miškininkas Audrius Norkūnas, kuris LOD narių tarpe, be jokios abejonės, yra daugiausia laiko ir energijos skyręs šio nuostabaus paukščios išsaugojimui ir tam aukojantis savo laisvalaikį jau daugiau nei penkerius metus, iškart „rezervavo‘ kelis talkininkus inkilų kėlimui. Entuziazmo suteikė ornitologų iš kaimyninių šalių atvykimas, ypač įvertinant bene didžiausią patirtį žalvarnių tyrimų ir apsaugos srityje turinčio Edmunds‘o iš Latvijos dalyvavimą. Ir Edmunds‘as nenuvylė - aptiko iki šiol mūsų nežinomą žalvarnių užimtą uoksą. Taigi, aptikta penktoji, Druskininkų apylinkėse perinti pora. Audrius Norkūnas su Dariumi Musteikiu ir Vytautu Sabaliausku, iškėlė visus turimus septynis inkilus ir apgailestavo, kad neturėjo jų daugiau. Tuo tarpu Remigijus Karpuška, lydėjęs Raseinių „Kalno” ir Betygalos „Maironio” mokyklų moksleivių grupę, aptiko naują žalvarnio radvietę netoliese Ašarėlio ežero.

Po pietų atvykę kolegos iš Lenkijos (OTOP), kartu su LOD tyrėjais, apžiūrėjo žalvarnio veisimosi buveines. Vakarę prie laužo skaityti pranešimai apie žalvarnių būklę ir apsaugos priemones Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje sulaukė visų dalyvių dėmesio. Ypač visi žavėjosi latvių pasiekimais, kurie bene vieninteliai Europoje sugebėjo ne tik „sustabdyti” žalvarnių nykimą, bet ir stebi jų gausėjimą. Po pranešimų dar ilgai netilo diskusijos, o jaunieji stebėtojai džiaugėsi apdovanojimais už pasiektus rezultatus „teleskopų” varžybose.

Renginio akimirkos:

Remigijus Karpuška su mokinių grupe ieškojo tinkamos buveinės žalvarniams

Iškeliamas ir pritvirtinamas inkilas žalvarniui

Svečiai iš Lenkijos - Szymanas ir Kinga dalijosi įspūdžiais

Teleskopų varžybos

Visi renginio dalyviai įdėmiai klausėsi pranešimų

Apdovanojimų akimirkos

Lietuvos ornitologų draugijos informacija,
www.birdlife.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras