BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Savaitės naujienos trumpai

GMO ištrūko į laisvę

Meksikos mokslininkai pranešė, jog du genai iš genetiškai modifikuotų (GM) kukurūzų ištrūko į laisvę ir paplito po visą šalį. Nuo 1997 metų Meksikoje draudžiama auginti GM kukurūzus, nes šie gali paveikti vietines veisles. Tyrimas dar kartą parodė, kaip greitai ir lengvai vyksta genų perdavimas net ir tada kai GM augalai yra uždrausti. Tyrimo rezultatus greitu metu žada paskelbti akademinis žurnalas “Molecular Biology”.

Pakeistos Ūlos draustinio ir Žagarės parko ribos

Aplinkos ministerija pranešė, kad lapkričio 19 d., Vyriausybė patvirtino naujas Ūlos kraštovaizdžio
draustinio ir Žagarės regioninio parko ir jo zonų bei buferinės
apsaugos zonų ribas. Ūlos kraštovaizdžio draustinis sumažėjo daugiau
nei 2 500 hektarų, Žagarės regioninio parko plotas padidintas daugiau
nei 2 100 hektarų.

Anksčiau žmonės gimdavo su didesnėmis smegenimis

BBC pranešė apie naujus mokslinius tyrimus išspausdintus žurnale Science. Iš rastų naujų Homo erectus fosilijų galima spręsti, jog žmonių protėviai turėjo didesnius klubų kaulus, o tai reiškia, jog jie galėjo pagimdyti vaikus su didesnėmis galvomis. Didesnės galvos reiškia didesnes smegenis. Mokslininkai mano, jog didesnės smegenys davė mūsų protėvių vaikams pranašumą prieš modernaus žmogaus vaikus geriau ir greičiau prisitaikyti prie aplinkos.

Afrika lyg rūbas per siūlę plyšta į dvi dalis

Žurnalas “Scientific American” išspausdino Eitano Haddoko straipsnį apie naujo vandenyno gimimą. Pasirodo Afrikos žemynas lyg rūbas per siūlę plyšta į dvi dalis, o viduryje formuosis vandenynas. Visą straipsnį su nuostabiomis iliustracijomis galima perskaityti portale technologijos.lt arba naujausiame “Scientific American” numeryje.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras