BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Saulė pagamins pigių degalų?

Tarptautinė mokslininkų komanda sukonstravo ir išbandė aparato/įrenginio prototipą, kuris saulės energiją paverčia degalais. Šiam aparatui reikia tik saulės šviesos, vandens ir anglies dvideginio dujų.

Įrenginys gan paprastas. Tai - cilindrinės formos korpusas iš porėto cerijo (Ce) dioksido apgaubtas patikimu šilumos izoliacijos sluoksniu. Kameros viršus uždengtas karščiui atsparaus stiklo lakštu. Pro jį ant cilindro sienelių patenka koncentruoti saulės spinduliai.

Cerijo (ceres) dioksidui įkaitus iki 1420-1640 laipsnių, jis atsilaisvina nuo deguonies. Tokia yra pirmoji fazė. Toliau, sumažinus kaitinimą aušinamas cerijas, kuris reaguoja su anglies dvideginiu ir vandeniu. Aušdamas jis iš šių junginių atima deguonį, taip pagamindamas monoksidą ir vandenilį. Tai yra, degalus.

Šio įrenginio autoriai - Kalifornijos technologijų instituto Caltech, Ciuricho technologijų instituto ETH Zurich ir Paul Scherrer Institut mokslininkai. Jie jau atliko daugiau kaip 500 bandomųjų ciklų naujuoju agregatu ir konstatavo, kad šis įrenginys gamina stabilų degalų kiekį. Tiesa, ageregato naudingumo koeficientas dar nėra labai didelis: tik apie 0,7-0,8 proc. Tačiau „saulės reaktoriaus” konstruktoriai tikisi jį padidinti. Sumažinus šilumos nuostolius per agregato sieneles ir efektyviau nukreipus saulės spindulius agregato naudingumo koeficientą galima padidinti iki 16-19 proc.

Įrenginio schema

Apie mokslininkų darbus šia kryptimi pasakojama žurnale Science.

Šaltinis: gelzinis.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras