BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Saugomose teritorijose – tradicinė saulėgrįžos šventė

Trumpiausią metų naktį - į birželio 24-ąją - simboliškai minima vasaros saulėgrįžos šventė, vadinama ir Joninėmis, ir Rasomis. Kasmet jai skirtus renginius organizuoja saugomų teritorijų direkcijos.

Rytoj, birželio 23 d., 20 val. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia susiburti prie Platelių ežero šalia jachtklubo. Čia bus kupoliaujama, pinami ir mėtomi vainikai, buriama iš žolynų, lankomi medžiai, ieškoma paparčio žiedo, prausiamasi ryto rasa ir pasitinkama tekanti saulė. Šventės dalyviams koncertuos folkloro ansambliai.

Kupoliavimas, vainikų pynimas, ąžuolo lankymas, besileidžiančios saulės pagerbimas, laužas, žolynų aukojimas, vainikų plukdymas rytoj laukia ir Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų. Tradicinę Rasos šventę šio parko direkcija rengia kartu su Vilniaus mokytojų namais. Ji vyks Dieveniškių pievoje prie Gaujos upės. Šventė prasidės 21 val. Jos metu koncertuos folkloro ansamblis „Kadagys”.

Vilniečius ir sostinės svečius rytoj 19 val. į Rasos šventę Verkiuose kviečia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija. Jos dalyviai galės aplankyti vaistažolių kermošių, pabendrauti su žolininkėmis ir būrėjomis, nusipinti vainikų. Bus šokami apeiginiai rateliai aplink kupoles, vyks ugnies apeigos prie Lizdeikos aukuro, bus apeiti ir apdainuoti Verkių parke augantys medžiai, uždegtas šventinis laužas ir stebulė, Neries upe plukdomi vainikai. Šventėje dalyvaus folkloro kolektyvai „Jorė”, „Varangė”, „Laukis”, „Nalšia”, „Raskila” ir kt.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras