BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šalyje pradedama pakartotinė kertinių miško buveinių inventorizacija

Šiemet Lietuvoje pakartotinai bus inventorizuojamos kertinės miško buveinės. Inventorizacija vyks iki lapkričio 15 dienos. Ją atliks Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos skelbtą konkursą laimėję Aleksandro Stulginskio universiteto Miško biologijos ir miškininkystės instituto specialistai. Kertinės miško buveinės - tai nepažeisti miško plotai, kuriuose didelė tikimybė aptikti nykstančių, pažeidžiamų, retų ar saugotinų buveinių rūšių. Jos inventorizuojamos ieškant natūraliems seniems medynams būdingų elementų.

Pirmoji kertinių miško buveinių inventorizacija Lietuvoje atlikta 2001-2005 metais. Jos metu buvo išskirta daugiau kaip 8,9 tūkst. miško buveinių, apimančių apie 26,4 tūkst. ha plotą.

Šiemetinės inventorizacijos tikslas - įvertinti esančių ir potencialių šalies kertinių miško buveinių būklės pokyčius, juos palyginti su pradinės inventorizacijos duomenimis. Šiuo tikslu lauko tyrimų metu bus įvertinta ne mažiau kaip 4,7 tūkst. miško buveinių, kurios kartu sudaro apie 13 tūkst. ha plotą.

Atliekant pakartotinę inventorizaciją sudaroma galimybė miško savininkų ar valdytojų pageidavimu steigti naujas kertines miško buveines, peržiūrėti ir galbūt panaikinti esamų statusą. Bus įvertintas gautų pasiūlymų tikslingumas, ir lauko darbai šiose vietose bus atliekami pirmiausia.

Miško savininkai, kurių valdose yra išskirtos kertinės miško buveinės, gali savanoriškai įsipareigoti jas saugoti ir teikti paraiškas Lietuvos kaimo plėtros programos Miškų aplinkosaugos priemonės išmokoms gauti. Norintieji teikti pasiūlymus dėl savo valdoje galimai esančios kertinės miško buveinės inventorizacijos ar statuso peržiūrėjimo gali kreiptis iki š. m. gegužės 1 d. į projekto vadovą Gediminą Brazaitį elektroniniu paštu gediminas.brazaitis@asu.lt.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras