BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šaltukas sekmadienį vėl pakvies į Platelius

Šaltukas sekmadienį (vasario 13 d.) vėl pakvies į Platelius. Aqualango narų komanda trina rankomis, žvelgdama į orų prognozes. Šią savaitę paspausiantis šaltukas padės įrengti nuotraukų galeriją „AQUAledas”. Sekmadienį 14.00val. lankytojai kviečiami į galerijos atidarymą prie Platelių jachtų klubo. Vasarą užgimusi pirmoji pasaulyje povandeninė meno galerija vasario 13 d. 14.00 val. pakvies į parodos „AQUAledas” atidarymą Plateliuose, kuri ankščiau buvo planuota atidaryti kartu su ledo skulptūrų parku vasario 5 d., tačiau dėl atšilusių orų projektas nukeltas į kitą savaitę.

Ledo skulptūros prie Platelių jachtų klubo. A. Brazdeikytės nuotrauka

Parodos autoriai nenutolsta nuo pagrindinės povandeninės meno galerijos idėjos - vandens. Andriaus Albriko fotografijų paroda „Formos akimirka” bus įrengta Platelių ežero lede. Ją apžiūrėti galės lankytojai, vaikščiojantys ant ledo. Po savo kojomis jie galės stebėti meno kūrinius, apšviestus specialiu apšvietimu, todėl parodą aplankyti bus galima ne tik dieną, bet ir naktį. Fotografijos tema: „Ledas ir jame sustingusios formos”. „Tai bus tarsi padidinamasis stiklas, parodysiantis ledo grožį, jame sustingusias formas ir jų trapumą”, - teigia fotografijų autorius Andrius Albrikas. Vyras nuotraukas parengė žiemą, nardydamas po ledu. Vieno kvadratinio metro dydžio nuotraukos bus įrengtos prie jachtų klubo tiltelio.

„Aqualango meno galerija, pristatanti projektą lede „AQUAledas”, yra kitokia ir neįprasta. Vasarą vanduo ir saulės spindulėliai žaidė po vandeniu. Žiemą nuotraukas kitaip pateiks ledas ir specialus apšvietimas. Tikimasi dar didesnio lankytojų antplūdžio. „Galerijai aplankyti nardymo įrangos neprireiks”, - šypteli projekto koordinatorė Agnė Rapalaitė.

„AQUAledo” projektas yra dalis ilgalaikio ledo skulptūrų festivalio, kurio iniciatorius ir organizatorius yra Albinas Klimas. Ledo skulptoriai iš skirtingų šalių kūrė skulptūras, kurias, gamtos apgadintas, gali aplankyti kiekvienas. Ledo skulptūrų festivalis tęsis iki pat Užgavėnių. „AQUAledo” projekto rėmėjai: Alfredas Stropus, Plungės rajono savivaldybė, Platelių jachtų klubas, Platelių seniūnija.

Pirmoji Aqualango galerija buvo atidaryta 2010 metų rugpjūčio 14 d. Plateliuose. Dvi fotografijų parodas aplankė narai iš visos Lietuvos. Idėja susilaukė žiniasklaidos dėmesio ir pripažinimo iš viso pasaulio.

„Tikėkimės, kad gamtos kaprizai šį sykį nesugadins šventinės nuotaikos”, - prasitarė Albinas Klimas.

Platelių jachtų klube veikia kavinė “Burės”, kviečianti skaniai pavalgyti, maloniai praleisti laiką.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras