BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rytoj visi žiūrim filmą “Namai” (Yann Arthus-Bertrand “Home”)

Ateinantį penktadienį, birželio 5-ąją, pažymint Pasaulinę aplinkos dieną, daugiau kaip 80 pasaulio šalių bus surengta garsaus prancūzų fotografo ir dokumentininko Yann Arthus-Bertrand’o filmo „Namai” premjera. Siekiama, kad šį ilgametražį filmą apie mūsų namų - Žemės - grožį, apie mūsų daromą žalą gamtai ir būtinybę ją išsaugoti tą dieną pamatytų kuo daugiau žmonių. Todėl jis bus rodomas įvairiausiose vietose - pradedant Eifelio bokštu Paryžiuje ar Niujorko Centriniu parku ir baigiant miestų aikštėmis ir kino teatrais. „Namus” taip pat bus galima išvysti per televiziją, jis bus platinamas DVD.

Lietuvoje šį filmą pristatys Aplinkos ministerija ir Prancūzų kultūros centras. „Namai” pirmiausia bus parodyti per Vilniuje vyksiantį iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą. Jį birželio 5 d. sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis” rengia Aplinkos ministerija. Visos šalies žiūrovai filmą galės pamatyti tos pačios dienos vakarą, 20. 30 val., per Baltijos televiziją.

Pagrindine pasaulinės „Namų” premjeros vieta pasirinktas Meksikas. Čia birželio 5 d. vyksiančiose Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo iškilmėse dalyvaus ir filmo režisierius Yann Arthus-Bertrand, kurį šiemet Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programa paskelbė Geros valios ambasadoriumi.

Jungtinių Tautų iniciatyva jau beveik keturis dešimtmečius birželio 5-ąją minimos Pasaulinės aplinkos dienos tikslas - atkreipti žmonijos dėmesį į svarbiausias aplinkosaugos problemas ir skatinti politikus priimti sprendimus joms spręsti. Šiemetinis Pasaulinės aplinkos dienos šūkis „Mūsų planetai reikia Tavęs!” primena, kad kiekvienas žmogus savo veiksmais veikia aplinką ir kad kiekvienas turi prisidėti ją keičiant . Šis šūkis tarsi atliepia ir pagrindinę filmo „Namai” mintį. Jį kurdamas Yann Arthus-Bertrand siekė parodyti, kad nors žmonija padarė Žemei milžiniškos žalos, jau per vėlu būti pesimistams - reikia veikti. Penkiasdešimt keturiose šalyse 217 dienų iš sraigtasparnio filmuoti „Namai” atskleidžia ir mūsų planetos žavesį, ir visas jos bėdas - visuotinį klimato atšilimą, miškų masyvų netektį, nykstančią biologinę įvairovę ir kt. Kaip viename interviu sakė Y. A. Bertrand, filmas pakerta kojas, o jį pamatę žmonės verkia. Visi žino, kas vyksta su Žeme, bet niekas nenori tuo tikėti. Žvelgdami iš aukštai, iš paukščio skrydžio, visas problemas išvystame kitaip, ryškiau.

„Namai”, režisieriaus teigimu, yra optimistinis filmas. Svarbu ne tai, kad pusė planetos miškų jau išnykę, o tai, kad dar pusė jų yra likę. Pasaulyje yra 6 milijardai protų, kurie gali ir turi pakeisti mūsų bendrų namų ateitį. Jau sukurtos priemonės ir technologijos, tereikia jomis pasinaudoti.

Skraidančiu fotografu vadinamas J. A. Bertrand per 25 kūrybos metus išleido 65 nuotraukų albumus gamtos, gyvūnijos pasaulio, sporto temomis. Lietuvos žmonės jį geriausiai žino kaip albumo „Žemė iš paukščio skrydžio” autorių. Šis labai išpopuliarėjęs albumas išleistas 24 šalyse.

J. A. Bertrand išgarsėjo ne tik kaip fotografas, bet ir kaip aktyvus aplinkosaugininkas. 2005 metais jis įkūrė nevyriausybinę organizaciją „GoodPlanet”, kuri vykdo aplinkosauginius projektus visame pasaulyje. Aplinkosauga - ir visuomeninio, ir kūrybinio, ir asmeninio J. A. Bertrand‘o gyvenimo pamatas.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

naujablogiete2009-06-04 09:26

Žiūrėsiu ir aš

Rašyti komentarą

Tavo komentaras