BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rytoj išsipildys pirmojo ekologiško vaikų darželio įkūrėjos svajonė

„Taip, mes už!” - sako televizijos laidų vedėjai Algis Ramanauskas-Greitai (LNK) su sūnumi Adomu, Livija Gradauskienė su dukra Liepa bei sūnumi Andriumi, Indijos Marijos mama Jovita Valeikaitė ir Rasa Jakilaitienė („Lietuvos ryto TV”) su dukra Barbora ir sūnumi Bernardu, Justė Radzevičiūtė-Laugalienė (BTV) su vyru Linu bei sūneliu Benediktu, taip pat ajurvedos gyvensenos konsultantė Eglė Kauneckienė su dukromis Emilija bei Vilnele ir sūnumi Majumi, būrėja Vaiva su anūke Benigna. Jie nuoširdžiai palaiko pirmojo Lietuvoje privataus ekologiško darželio „Augueco Dūzginėlis” iniciatyvą skleisti ekožinias ir su šeimomis žada dalyvauti penktadienį vyksiančiame „Augueco” ekologiškų vaikams skirtų gėrybių turgelyje.

Suaugusieji čia bendraus su ožkų augintoja Dalia Ėmužyte, aviečių plantacijų savininke, uogienių meistre Genovaite Sakalauskiene, senoviškai malamų miltų ir naminės duonos specialistais Stasiu ir Regina iš Zarasų krašto, arbatos žolelių rinkėja bei popieriaus namelių vaikams kūrėja Birute Jakučionyte iš Trakų rajono („Ekodaiktai”), rinksis vaikų žaizdeles gydančius tepalėlius iš žolininkės Aušros Žvirblienės ir „Kvapų namų” meistrų, skanaus medaus su cinamonu, spanguolėmis, pipirmėtėmis iš bitininkų Laimos ir Aloyzo Barkauskų sodo Šiaulių krašte. Visi Vilniaus miesto vaikai čia kviečiami išmokti išsivirti ekologiško muilo, pažaisti su gyvais triušiukais ir prisiskanauti saldainių iš žiedadulkių.

Viena pirmųjų Lietuvoje ekologines žinias pradėjusi skleisti žurnalistė Ingrida Lauciuvienė sukvietė visus šiuos ūkininkus į Vilnių, kad pasidalintų jomis su visais, kas tik domisi sveika gyvensena, ekologiškais namų ūkio produktais, sąmoningu vaikų ugdymu, natūraliąja lietuvių liaudies medicina ir sveikatą gerinančia mityba. Ketverius metus važinėjusi po įvairiausius Lietuvos kaimus su TV laidos „Tarp miesto ir kaimo” kūrybine grupe, Ingrida Lauciuvienė kartu su kolege Vilma Čereškiene susipažino su gausybe sėkmingai dirbančių ūkininkų. Penktadienį jie savo gėrybes pasiūlys Vilniaus žmonėms - taip pradeda veikti vaikams pritaikytas ekologiškas „Augueco Dūzginėlio” turgelis.

„Nuo pat pirmųjų mūsų darželio dienų svajojome, kad laimingi augtų ir naudos čia gautų ne tik vaikai. Mūsų idėja - vaikas augina tėvus. Čia mažiukai išmoksta rūšiuoti šiukšles, valgyti pačių pasėtas ir užaugintas daržoves, pažįsta net ožkas, kurių pieno sūriu mėgaujasi pavakariams. Visa tai jie pasakoja tėveliams, neša namo šviežiai pasigaminto muilo, gėles mamoms merkia į pačių sulipdytas vazas iš senų laikraščių ir taip lavina ne tik kūrybinius, bet ir finansinio išprusimo - taupumo - gebėjimus. Todėl toks turgelis, į kurį vaikas už rankos atsiveda tėvus, o ne atvirkščiai - sena mano svajonė. Esu laiminga, kad ji išsipildys”, - sako ekologiško darželio direktorė Ingrida Lauciuvienė.

„Augueco Dūzginėlis” ekologiškas turgelis vaikams veiks šį penktadienį, rugpjūčio 27 d., 12-14 val.

Adresas - Vilniuje L.Giros g. 44 (Fabijoniškės)

www.augueco.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras