BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rūšiuoti atliekas padeda „meduolis ir botagas“

Į Alytaus regiono sąvartyną patenka vis mažiau mišrių komunalinių atliekų, o gyventojų išrūšiuotų ir perdirbamų pakuočių atliekų kiekis didėja. Tokią jau anksčiau pastebėtą tendenciją patvirtina pirmojo šių metų pusmečio rezultatai. Jie optimistiškai nuteikia už atliekų tvarkymą regione atsakingus specialistus, kurie neabejoja, kad, žmonėms vis atsakingiau rūšiuojant, regionas sėkmingai įvykdys atliekų rūšiavimo užduotis.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Alytaus regione surinkta 2,2 tūkst. tonų arba 8 proc. mišrių komunalinių atliekų mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Per pusmetį iš konteinerių prie individualių namų surinkta daugiau kaip 491 tonų pakuočių atliekų, iš kurių daugiau kaip 306 tonos buvo perdirbta ar kitaip panaudota.

Labiausiai surinktų atliekų kiekis sumažėjo Varėnos rajono savivaldybėje: šiemet čia surinkta 16 proc. atliekų mažiau nei pernai. Lazdijų rajono savivaldybėje šiemet surinktų atliekų kiekis sumažėjo 11, Alytaus rajono - 10, Prienų rajono - 9, o Alytaus miesto, Birštono ir Druskininkų savivaldybėse - 5 procentais.

„Mūsų prognozė, kad galėdami paprastai ir lengvai tvarkyti namuose susidarančias atliekas žmonės jas rūšiuos atsakingiau ir mažiau atliekų pateks į sąvartyną, pasitvirtino. Individualių namų gyventojams išdalinus atskirus konteinerius pakuočių atliekoms, pirmieji rezultatai tikrai pateisino turėtus lūkesčius”, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Nuo praėjusių metų pabaigos iki šių metų pavasario visų septynių Alytaus regiono savivaldybių individualių namų gyventojams pirmiesiems šalyje buvo išdalinta beveik 29 tūkst. plastikui, popieriui ir metalui skirtų konteinerių. Aplinkos ministerijai skyrus lėšų pagal Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programą konteineriai žmonėms buvo išdalinti nemokamai.

Geresniam atliekų rūšiavimui įtakos turi ir sustiprinta atliekų rūšiavimo kontrolė, kurią pradėjo vykdyti šį pavasarį ARATC įsteigto kontrolės padalino specialistai. Jie nuolat tikrina mišrių komunalinių atliekų konteinerius ir aptikę juose netinkamas atliekas - medžių lapus, žolę, baldus, statybų laužą ar pan.- klijuoja ant konteinerių pranešimus apie netinkamą atliekų turinį ir gresiančias nuobaudas.

„Realios nuobaudos už netinkamą atliekų rūšiavimą bus skiriamos, tik nustačius pakartotinius pažeidimus. Kol kas tokių neužfiksuota: gyventojai reaguoja į kontrolierių perspėjimus. Tačiau akivaizdu, kad liaudyje plačiai žinomas meduolio ir botago principas pasiteisina ir pratinant žmones geriau tvarkyti atliekas: sudarius palankesnes sąlygas rūšiuoti ir sugriežtinus reikalavimus už netinkamą rūšiavimą, gautas visiems naudingas rezultatas”, - kalbėjo ARATC vadovas A. Reipas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras