BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rumunijoje protestuotojai blokavo „Chevron” transporto vilkstinę

Pirmadienį šimtai Rumunijos valstiečių, hidraulinio plėšymo priešininkų, užblokavo transporto priemonių vilkstinę, ketinančią pradėti JAV energetikos milžinės „Chevron” bandomuosiuos gręžinius. Maždaug 400 gyventojų, įskaitant daug vaikų ir moterų, iš kaimo Pungesti, susibūrė į kaimyninį lauką, kuriame „Chevron” planuoja pradėti pirmąjį gręžinį. Vilkstinė buvo priversta apsisukti, kai protestuotojai, kai kurie iš jų atvykę su arkliais pakinkytais vežimais, paragino „Chevron” „eiti namo”.

Skalūnų dujų ir naftos gręžimai kelia skandalus visame pasaulyje, dėl galimo neigiamo angliavandenilių išlaisvinimo technologijos poveikio aplinkai.

Vykstant hidraulinio uolienų skaldymo darbams, naudojami didžiuliai kiekiai suslėgto vandens ir chemikalų mišinių, kad esant aukštam slėgiui giliai uolienose būtų išlaisvinta nafta ir dujos, bet aplinkosaugininkai sako, kad šis metodas gali užteršti gruntinius vandenis ir net sukelti nedidelių žemės drebėjimų.

“Mes neleisime gręžti čia, net jei turėsime mirti už tai,” - sakė vienas iš kaimiečių, Gheorghe Hrumas, pensininkas, buvęs miškininkas.

“Jie atėjo su policininkais ir asmens sargybiniais, kad keltų panika mums, bet visi mes norime būti palikti ramybėje, net jei dėl to būsime neturtingi,” - pridūrė jis.

Protestuotojai taip pat paragino premjerą Viktorą Pontą atsistatydinti, kaltindami jį pamiršus pažadus blokuoti skalūnų dujų gręžinius, o paėmus valdžią, suteikiant „Chevron” leidimus žvalgyti.

„Chevron” dar turi leidimus gręžti trijuose kaimuose šioje rytinėje Rumunijos dalyje ir ištirti skalūnų dujų telkinius Rumunijos Juodosios jūros pakrantėje.

„Chevron” teigia, kad visa jo veikla ir toliau bus vykdoma laikantis Rumunijos įstatymų, ES reikalavimų ir griežtų pramonės standartų.

Parengta pagal AFP

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras