BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rugpjūčio viduryje vyko talka Žemaitiškės pievose

Rugpjūčio viduryje Žemaitiškės pievose, šalia Kretuono ežero, vyko ekologinio klubo „Kretuonas” ir LOD organizuota talka.

Nors talkininkų būrys nebuvo labai gausus, tačiau padedami Reškutėnų kaime šiuo metu apsistojusių savanorių iš užsienio buvo sutvarkyta palyginti nemaža Žemaitiškės pievų teritorija.

Talkininkai per vieną dieną sutvarkė apie 1 ha paukščiams svarbios teritorijos. Pievoje buvo iškirsti tankiai sužėlę krūmai, todėl atsidengė atviri plotai, kuriuos yra ypač pamėgę tilvikiniai paukščiai.

Net ir oro sąlygos nedarė įtakos susirinkusiems talkos dalyviams, jie dirbo ir kiaurai merkiant smarkiam lietui, ir kepinant kaitriai saulei.

Šiai svarbiai teritorijai išsaugoti talkos bus organizuojamos ir ateityje, taigi jei Jūs neturėjote galimybės prisijungti prie jau įvykusios talkos, turėsite galimybę tą padaryti ateityje.

Už pagalbą organizuojant ir vykdant talką dėkojame Reškutėnų kaimo bendruomenei.

Nuotraukų autorės: G. Grašytė ir R. Nalivaika

Talka suorganizuota įgyvendinant Šiaurės Ministrų tarybos (NORDEN) iš dalies finansuojamą projektą „Visuomenės dalyvavimas aplinkos apsaugos organizavime PAST teritorijose, sukuriant savanoriško monitoringo tinklą”.

Lietuvos Ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras