BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rudeninė eko daržo šventė Pilaitėje „Ekoderlius 2013“

Susivienijimas Žali.lt kartu su Pilaitės kultūros centru „Beepart” šių metų spalio 8 d. 18 val. visus pilaitiškius ir kitų mikrorajonų gyventojus kviečia į rudeninę „Ekoderliaus šventę 2013″. Renginio metu planuojamas simbolinis darže išauginto derliaus nuėmimas, daržo paruošimas žiemai, ant laužo virta trintų moliūgų sriuba.

Dalyviai ruoš meno kūrinį iš atsineštų ir nuimtų įdomesnių daržovių, varžysis konkurse, pasitikrindami žinias apie daržoves, klausysis Žali.lt nario Šarūno Mikelionio atliekamos muzikos, vaišinsis sriuba, šauniai pavakaros. Susivienijimo Žali.lt atstovai trumpai pristatys bendruomeniškumo ir ekologines idėjas.

Šventė vyks šalia „Beepart” kūrybinių dirbtuvių, Smalinės ir Vydūno gatvių sankirtoje, kur ir jau antrus metus iš eilės bujoja įrengtas Pilaitės bendruomenės daržas.

Eko daržo iniciatyvos tikslas - suburti žmones bendrai veiklai, sudarant jiems puikią galimybę pabendrauti, puoselėti bendras idėjas, spręsti iškilusias problemas. Kartu tai ir šviečiamoji priemonė kaimo ar sodo neturintiems vaikams, susipažinti su daržovių augimu, jų priežiūros ypatumais, patiems pagal galimybes prisiliesti prie šio proceso.

Nesvetimas ir aplinkosauginis aspektas, dėl ko Pilaitės daržo projektu susidomėjęs Europos Komisijos klimato kaitos biuras, inicijavo dokumentinio filmo kūrimą, pristatydamas jį Europos šalių auditorijai Pasaulinės žemės dienos proga. Daržą aplankė ir lenkų turistų grupė iš Liublino.

Įgyvendindami Europos Sąjungos Veiklaus jaunimo iniciatyvos programos finansuojamą „Bendruomenės daržų” projektą, šiemet daržą įrengėme ne tik Pilaitėje, bet ir Antakalnyje. Taip pat buvo žaliai sutvarkytas Eduardo Balsio skverelis. Tačiau tuo neketiname apsiriboti. Sieksime šią iniciatyvą paskleist dar plačiau, suburiant bendraminčius ne vien Vilniaus mieste, bet ir kitose šalies vietovėse.

Na, o spalio 8 d. kviečiame visus į šventę Pilaitėje, kur galėsite susipažinti su bendraminčiais, pabendrauti, pasidalinti mintimis bei idėjomis, pasiklausyti paskaitų, muzikos ir linksmai pavakaroti.

Prašome kartu atsinešti ir įdomesnių, retesnių pačių išaugintų daržovių, iš kurių bus sukomponuota graži įdomi eskpozicija.

Programa:

18.00. Šventės atidarymas, dūdmaišio muzika, trumpas „Eko” daržo idėjos pristatymas.
18.20. Derliaus nuėmimas, lysvės sutvarkymas, laužo užkūrimas, bendras sriubos ruošimas ir užkaitimas.
18.40. Paskaita ekologine tematika. Pristato Žali.lt nariai.
19.00. Daržovių ekspozicijos pristatymas.
19.10. Žaidimas pasidalinant žiniomis ir idėjomis apie daržoves.
19.40. Sriuba, vaišės, vakaronė, Filmukas apie Žali.lt daržus.

Žali.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Almonas Gutkauskas2013-10-01 11:25

Viskas puiku ir sveikintina. Tačiau jei jau taip vadiname „eko daržas”, - yra būtina jį sertifikuoti.
Kitaip tai yra šventvagiška. Ir ne taip jau nekalta, kaip ne kuris gali ir pamanyti.
Juk ir taip žmonės su tuo terminu yra suklaidinti (kas ypač buvo suaktyvėję nuo 2008 metų ir dar pora metų po to).
Na jei darome eko daržą, tai, manau, darykime rimtai. Nežaiskime terminais.
O visa kita yra tikrai šaunu, pagirtina. Sėkmės veikloje.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras