BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rudenį tęsiamas ekologinio ūkininkavimo mokymo kursų projektas

Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai tęsia mokymo kursus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę “Profesinio mokymo ir informavimo veikla” veiklos sritį “Asmenų, susijusių su žemės ir miškų ūkio veikla, mokymas ir informavimas”, projekto Nr. 1PM-PV-10-1-003157. Rugsėjo - lapkričio mėn. bus vykdomi mokymo kursai pagal 3 programas: “Ekologinė gyvulininkystė ir paukštininkystė” - 24 kursai, “Piktžolių kontrolės sistema ekologinėje žemdirbystėje” - 13 kursų, “Ekologinė sodininkystė ir uogininkystė” - 30 kursų. Projekto Nr. 1PM-PV-10-1-003157.

Ekonaujienos.lt nuotr.

Projekto tikslas - didinti žemės ir miškų ūkio konkurencingumą, stiprinant žmogiškuosius išteklius ir diegiant pažangias technologijas ir inovacijas, kelti dirbančių žemės ir miškų ūkyje asmenų profesinę kvalifikaciją bei kompetenciją, suteikiant jiems galimybę prisitaikyti prie naujų rinkos pokyčių bei skatinant jų gebėjimą konkuruoti, mokyti dirbančius žemės ir miškų ūkio sektoriuose asmenis, tobulinti jų žinių lygį ir profesinę kompetenciją, ugdyti verslumo įgūdžius.

Pagal mokymo programą “Ekologinė gyvulininkystė ir paukštininkystė” bus suteikta žinių ūkinių gyvūnų (avių, ožkų, triušių ir paukščių) augintojams, gebantiems saugiai ir ekologiškai ūkininkauti, esant galimybėms gaminti ekologiškus pieno ir mėsos produktus bei kiaušinius. Taip pat bus supažindinama su ūkinių gyvūnų auginimo technologijomis ekologiniuose ūkiuose: tinkamu gyvulių laikymu, šėrimu, priežiūra. Bus kalbama apie pastatus, ūkinių gyvulių užkrečiamųjų ligų prevenciją, teisės aktus, reglamentuojančius ekologinį ūkininkavimą. Vienas iš pagrindinių mokymo programos siekių - stiprinti ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų įgūdžius bei gebėjimus prisitaikyti prie besikeičiančios technologinės ir verslo aplinkos, skatinti juos diegti mokslo naujoves ir naujas technologijas bei ūkininkavimo metodus ekologiniuose ūkiuose, siekiant sėkmingai įgyvendinti naujausius aplinkosaugos, biologinės įvairovės bei kraštovaizdžio išsaugojimo reikalavimus. Žemės ūkio produktų rinkoje atsirado saugaus maisto paklausa, visame pasaulyje išplito alternatyvaus ekologinio ūkininkavimo judėjimas, propaguojantis atsisakyti naudoti žemės ūkio produkcijos gamyboje žmonių ir gyvulių sveikatai pavojingas sintetines, chemines medžiagas. Kaip atsvara visuotinai paplitusiam tradiciniu tapusiam chemizuotam ūkininkavimui siūlomas ekologinis ūkininkavimo būdas, paremtas natūraliais procesais ir medžiagomis. Mokymo kursai planuojami Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Marijampolės, Molėtų, Pasvalio, Plungės, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos savivaldybėse. Mokymo programos trukmė 10 val., kodas - 296162158.

“Ekologinė sodininkystė ir uogininkystė” mokymuose klausytojai bus supažindinami su ekologinės sodininkystės būkle, sodų ir uogynų auginimo perspektyvomis Lietuvoje bei naujausiais sodų ir uogynų priežiūros technologiniais elementais, uogininkystei tinkamomis vaismedžių ir uogakrūmių veislėmis, jų privalumais bei trūkumais; remontantinių aviečių auginimo technologijos ypatumais. Bus suteikta žinių apie naujausias priemones ir apsaugos būdus nuo ligų, kenkėjų bei piktžolių ekologiniuose soduose, ekologinių sodų ir uogynų tręšimo ypatumus, sodų ir uogynų genėjimo bei formavimo sistemų ypatumus. Šiuo metu Lietuvoje išsiauginama tik trečdalis vaisių ir uogų kiekio, reikalingo Lietuvos žmonių mitybos poreikiams tenkinti, o trūkstamas vaisių ir uogų kiekis vidaus rinkai yra importuojamas. Mokymo kursai planuojami Akmenės, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Marijampolės, Mažeikių, Molėtų, Pasvalio, Plungės, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Trakų, Ukmergės savivaldybėse. Mokymo programos trukmė 10 val., kodas - 2961623238.

Mokymo programoje “Piktžolių kontrolės sistema ekologinėje žemdirbystėje” kursų klausytojai susipažins su formuojama nechemine piktžolių kontrolės sistema ir atskirais jos komponentais bei jų taikymo galimybėmis ekologiniame žemės ūkyje, su piktžolių biologija ir kontrolės metodais, piktžolių reikšme pasėliuose, jų teigiamomis ir neigiamomis savybėmis. Mokymo kursai planuojami Ignalinos, Klaipėdos, Kupiškio, Molėtų, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Šiaulių, Šilalės, Tauragės, Ukmergės, Kėdainių, Vilniaus savivaldybėse. Mokymo programos trukmė 10 val., kodas - 296162136.

Projektą remia Lietuvos Respublika. Projektas iš dalies finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšų. Projektui skirtų paramos lėšų mokėjimą atlieka ir projekto įgyvendinimo priežiūrą vykdo Nacionalinė mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos.

Mokymo kursai nemokami, visiems jų dalyviams bus išduodami Žemės ūkio ministerijos patvirtintos formos kvalifikaciniai pažymėjimai.

Mokymo kursų dalyviai yra ūkininkai, jų partneriai, ūkio darbuotojai ir kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie verčiasi žemės ir miškų ūkio veikla ir yra įregistravę žemės ūkio ar miškų valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Vienų mokymo kursų dalyvių skaičius - 12.

Kviečiame norinčius mokytis registruotis pas Žemės ūkio rūmų atstovus savivaldybėse (kontaktus žr. www.zur.lt) arba Žemės ūkio rūmuose tel. (8 37) 40 03 52, elektroniniu paštu: renata@zur.lt.

ŽŪR informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras