BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

R.Šukys: sistemingiems oro teršėjams nuolaidų nebus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie SAM (VVSPT) nuo pavasario sistemingai atlikdama operatyviąją visuomenės sveikatos saugos kontrolę rugsėjį baigė tyrimus ir nustatė, kad ypatingą Vilniaus miesto ir rajono gyventojų nepasitenkinimą dėl skleidžiamų kvapų keliantys Vilniaus apskrities regioninio komunalinių atliekų sąvartynas, esantis šalia Kazokiškių gyvenvietės amoniako koncentracijos normas viršijo iki 3, o Vilniaus nuotekų valykla - net iki 7 kartų.

Atsižvelgiant į tai minėti ūkiniai teršėjai bus baudžiami. Sveikatos apsaugos ministras taip pat įpareigojo parengti ir artimiausiu metu Vyriausybei ir Seimui pateikti įstatymų pataisas griežtinančias atsakomybę už oro taršą.

Vilniaus visuomenės sveikatos centras, nuo gegužės mėnesio vykdydamas operatyviąją visuomenės sveikatos saugos kontrolę, atliko šalia Kazokiškių sąvartyno esančios gyvenamosios aplinkos oro cheminių medžiagų, skleidžiančių kvapą, laboratorinius tyrimus. Buvo nustatyta, kad amoniako koncentracija gyvenamosiose patalpose viršija normas iki 3 kartų. Ši tarša susieta su Kazokiškių sąvartyno veikla. Atsižvelgdamas į tai Vilniaus visuomenės sveikatos centras taikys administracinio poveikio priemones ir įpareigos atsakingus asmenis pašalinti pažeidimus.

„Akivaizdu, kad geranoriški perspėjimai bei kritika nepadarė reikiamo poveikio sąvartyno administratoriams, todėl atlikdami sistemingus oro taršos tyrimus ne tik taikysime administracines poveikio priemones, bet jas dar labiau griežtinsime. Įpareigojau atsakingus ministerijos pareigūnus artimiausiu metu parengti ir Vyriausybei bei Seimui pateikti įstatymų pataisas griežtinančias atsakomybę už oro taršą”, - teigia sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad gavus gyventojų skundus liepos-rugpjūčio mėnesiais Vilniaus nuotekų valyklos poveikio zonoje buvo atlikti oro taršos tyrimai, kurie parodė, kad amoniako koncentracija ore, vėjui pučiant nuo dumblo saugojimo aikštelės gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų link, šalia esančiuose butuose, lopšelyje-darželyje „Žemuogėlė”, Pilaitės vidurinėje mokykloje viršijo nustatytas normas net iki 7 kartų. Atsižvelgdama į tyrimų rezultatus, VVSPT pavedė Vilniaus visuomenės sveikatos centrui pradėti oficialias tikrinimo procedūras, t. y. operatyviąją visuomenės sveikatos saugos kontrolę, o pasitvirtinus pažeidimo faktams - taikyti administracinio poveikio priemones.

Apie minėtų ūkio objektų skleidžiamą taršą taip pat informuota Aplinkos ministerija ir jai pavaldžios institucijos, išdavusios leidimus jų veiklai, kad jos įvertintų, ar įmonės tinkamai laikosi nustatytų veiklos sąlygų ir imtųsi poveikio priemonių pagal kompetenciją. Taip pat informacija bus pateikta savivaldybėms, kurios privalės imtis oro taršos mažinimo priemonių.

Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžia, kad yra labai susirūpinusi dėl ūkio objektų gyvenamosiose patalpose, vaikų ugdymo įstaigose skleidžiamos taršos. Ministerija imsis visų įmanomų priemonių, kad tokia tarša būtų sustabdyta.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

[...] objektuose ir jų poveikio zonose, pagal SAM institucijų pateiktą informaciją, gerokai viršijamos aplinkos oro teršalų normos. Remdamasis šia informacija, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas pateikė [...]

Rašyti komentarą

Tavo komentaras