BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Renginių ciklas, skirtas tradicinei Tibeto medicinai

Tradicinė Tibeto medicina yra ir mokslas, ir menas, siekiantis senus laikus. Nors yra panašumų su indiška Ajurvedos ir tradicine kinų medicinos sistemomis, tradicinė Tibeto medicina turi savitą genezę, istorinę raidą ir vystymąsi, o jos šaknys glūdi aukštuose Tibeto kalnuose, tenykštėje kultūroje ir Tibeto žmonių dvasioje. Tradicinė Tibeto medicina yra holistinė sistema, o tai reiškia, jog ji nagrinėja žmogaus poreikius kaip visumą - kūną, protą ir sielą.

Tarptautinė tradicinės Tibeto medicinos akademija buvo įsteigta 2006 metais, siekiant išlaikyti tradicinės Tibeto medicinos mokymų vientisumą ir autentiškumą bei skatinti Tibeto tradicinės medicinos praktikos tęstinumą. Šios akademijos tikslas yra organizuoti aukščiausio lygio kursus ir mokymus, taip pat - suteikti naujausią informaciją apie tradicinę Tibeto mediciną - taip, kaip ji yra praktikuojama dabar.

2013 m. gegužės 7-12 d., į Vilnių atvyksta gyd. Nida Čenagtsang. Šiais metais VŠĮ “Tarptautinė Tradicinės Tibeto Medicinos Akademija” organizuoja renginių ciklą, skirtą Tibeto medicinai.

Gegužės 7 d. 18 val. - Viešoji paskaita “Tibeto medicina šiuolaikiniame gyvenime”
Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje
Vilniaus g. 39

Gegužės 8-10 d. - “Gydymas mantromis” kursas (2 lygis)

Mantros yra labai senas gydymo metodas. Mantros, kurios minimos šiame kontekste, yra kilusios iš Tibeto medicinos ir dvasinės praktikos tradicijų. Jas naudoti yra paprasta, jos ypač efektyvios ir yra netrukdomai pasiekiamos kiekvienam, nepaisant amžiaus, lyties, etininės kilmės ar dvasinių įsitikinimų.

tibetanmedicine.lt/mantra-healing.php

Gegužės 11-12 d. Tibetietiškas Feng Shui - Sa Che kursas

Sa Che - tai mokslas apie harmoningą būsto išdėstymą, prieš daugybę amžių atsiradęs Tibete. Jis paaiškina kaip mus supantis landšaftas, namo išdėtymas ir forma, patalpų planas ir interjeras, apšvietimas veikia mūsų būseną, nuotaiką, sveikatą, energiją, santykius su žmonėmis bei turtingumą. Žinios, senovėje tarnavę karaliams ir ministrams, šiandien yra prieinamos kiekvienam.

tibetanmedicine.lt/sa-che.php

Kursai vyks Vilniuje, bus verčiama iš anglų kalbos į lietuvių. Detalesnę informaciją pranešime užsiregistravus. Maloniai prašome registruotis į kursus iš anksto.
Info@tibetanmedicine.lt, 8 699 40086.

Gyd. Nida Čenagtsang gimė Amdo regione, Tibete. Susidomėjęs savo tautos tradicine medicina, pirmąsias medicinos žinias gavo vietinėje tradicinės Tibeto medicinos ligoninėje. Vėliau jis studijavo Lhasos Tibeto medicinos universitete ir pabaigė studijas 1996 metais. Gyd. Nida stažavosi Tradicinės Tibeto medicinos ligoninėje Lhasoje (Lhasa Mentsi Khang) ir Lhokoje. Gyd. Nida publikavo daug straipsnių bei knygų apie tradicinę Tibeto mediciną. Gyd. Nida yra Tarptautinės tradicinės Tibeto medicinos akademijos (TTTMA) vadovas bei Tarptautinio Ngak-Mang instituto (NMI) bendraįkūrėjas.  Gyd. Nidos mokymai yra žinomi Azijoje, Europoje, Rusijoje, JAV ir Australijoje, kur jis veda tradicinės Tibeto medicinos, Ku Nje masažo, gydymo mantromis, dietos ir elgesio, Sapnų analizės, Sa Che (geomantijos), taip pat - gimimo ir mirties pagal Tibeto mediciną kursus.

Kas tai yra - gydymas mantromis?

Mantros yra labai senas gydymo metodas. Tibetietiškas gydymas mantromis yra galinga gydymo forma, kuri remiasi visų fenomenų tarpusavio susietumo filosofija. Ši fenomenų tarpusavio susietumo idėja teigia, jog visi Visatos fenomenai yra neatskiriamai tarpusavyje susiję: nė vienas objektas, asmuo ar įvykis negali egzistuoti izoliuotai; kiekvienas veiksmas, mintis ar įvykis daro įtaką kitiems egzistuojantiems fenomenams. Suvokdami tarpusavio susietumo idėją, mes tampame mūsų realybės bendraautoriais ir galime įtakoti svarbius gyvenimo aspektus, taigi, ir sveikatą. Šiuos metodus mes galime naudoti siekdami išgydyti energijos sutrikimų pasekmes, pavyzdžiui, traumas ar ligas.

Šiuolaikinė fizika patvirtina tai, ką senosios kultūros žinojo jau seniai - energija ir forma yra tarpusavyje susijusios; jos tiesiog yra skirtingi universaliųjų elementų išraiškos būdai.

Tradicinėje Tibeto medicinoje gydymo tikslas niekada nėra vienakryptis (kaip tai yra Vakarų medicinoje). Kiekvienas organas ar tam tikras kūno taškas turi sąsajų su daugeliu kitų įvairių ir tarpusavyje susijusių taškų. Todėl Tibeto medicina - vietoj to, kad paprasčiausiai orientuotųsi į vieną - apima kelis taškus: pagrindinę probleminę vietą ir su ja susijusius centrus, taip pat įvertina ir jų tarpusavio ryšius.

SA ČE - Tibetiškas Feng-Shui

Lygiai kaip Kinijoje yra žinoma FENG ŠUI sistema, taip nuo senų laikų Tibete egzistavo SA ČE - menas harmoningai sukurti savo gyvenamąjį būstą.

Tibetiškoji geomantija SA ČE suteikia pagrindą žinioms, kaip pritraukti ir išlaikyti laimę, sveikatą, gerovę, santykius su žmonėmis ir turtingumą.

Plačiąja prasme SA ČE kalba apie ekologiją - balansą tarp žmogaus ir jį supančios aplinkos. Siauresniąja prasme SA ČE rūpinasi žmogaus laime: sveikata, gerove, harmoningais santykiais šeimoje ar artimaisiais. SA ČE principai teigia, kad džiaugsmo ir laimės pojūtis priklauso ir nuo gyvenamosios erdvės. Jei gyvenamoji erdvė išplanuota idealiai, joje gyvenantys žmonės jaučiasi pilni jėgų, džiaugsmingi, ramūs ir laimingi.

SA ČE tekstuose taip pat sakoma, kad laimė, turtingumas, žmogaus sveikata priklauso nuo Žemės. Žemės energija gali daryti įtaką mūsų energijai ir emocijoms. Šis senovinis mokslas analizuoja, kaip landšaftas, forma ir pastatų išdėstymas, vidaus patalpų interjeras ir išplanavimas, apšvietimas veikia mūsų savijautą ir nuotaiką, santykius su aplinkiniais asmenimis.

SA ČE moko gyventi ir veikti harmoningai su mus supančia aplinka. Tai ypač aktualu šiandieniniame gyvenime - savo planetoje kuriame tokią ekologinę situaciją, kurioje ateityje gyvens mūsų vaikai. Tibeto kultūros kontekste manoma, kad nesant pagarbaus požiūrio į mus supančią aplinką ar kenksmingai elgiantis gamtos atžvilgiu, galimos netgi ligos ar kitos nelaimės.

Tibeto SA ČE padeda šiais atvejais, kai siekiate:

• Sustiprinti savo sveikatą, tarpusavio ryšius, laimę ir klestėjimą;
• Balanso, kuomet mūsų kūnas jaučiasi kupinas gyvybinės jėgos ir sveikatos;
• Apsisaugoti nuo neigiamų įtakų bei kliūčių, susijusių su gyvenama aplinka, sustiprinti teigiamus aspektus ir ištaisyti esamus trūkumus;
• Nustatyti tinkamiausias erdves darbui, miegui ar kitoms svarbioms veikloms. Parinkti tinkamą apšvietimą bei interjere vyraujančias spalvas
• Parinkti tinkamiausius nekilnojamojo turto objektus, kuriuos ketinate pirkti ar nuomoti;
• Parinkti tinkamą vietą namo statybai ir suplanuoti vidaus patalpas (tinkama įėjimo vieta, langų, virtuvės, miego, darbo erdves).

Užs. nr. 329.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras