BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rengiama mokslinė - praktinė konferencija „Biotechnologijos saugaus naudojimo ir vystymo perspektyvos Lietuvoje“


DNR spiralė

Š. m. kovo 24 – 25 dienomis Vilniuje Lietuvos biotechnologų asociacija kartu su  Aplinkos ministerija ir biotechnologijos institutu bei Pasaulio aplinkos fondo ir Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programos vykdomu projektu „Biosaugos sistemos įgyvendinimas Lietuvoje“ rengia mokslinę – praktinę konferenciją „Biotechnologijos saugaus naudojimo ir vystymo perspektyvos Lietuvoje“.

“Šios konferencijos tikslas  - pateikti Lietuvos visuomenei objektyvią informaciją apie galimybes saugiai vystyti biotechnologiją mūsų šalyje ir sudaryti galimybes Lietuvos mokslininkams pasidalinti savo žiniomis su visuomene”, - sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Genetiškai modifikuotų organizmų skyriaus vedėjas Danius Lygis.

Konferencijoje bus aptartas biotechnologijos panaudojimas nacionaliniams interesams: objektyvus biotechnologijos vystymo įvertinimas, saugus biotechnologijos vystymas ir šios technologijos poveikis žmonių sveikatai ir gamtai. Taip pat etiniai biotechnologijos vystymo aspektai ir jų samprata Lietuvoje, Lietuvos mokslininkų ir valstybės institucijų indėlis sprendžiant biotechnologijos vystymo keliamus iššūkius.

Pasak Daniaus Lygio, dauguma mokslininkų sutinka, kad biotechnologija labiau, nei savo laiku atominė bomba, gali paveikti žmonijos likimą. Esminis skirtumas yra tas, kad biotechnologija vystoma, ar bent to siekiama, viešai kritikuojant jos galimus ar įsivaizduojamus trūkumus ir pavojus. Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) panaudojimui Lietuvoje valdyti prie Aplinkos ministerijos įsteigtas GMO valdymo priežiūros komitetas, kuris aktyviai dalyvauja formuojant biotechnologijos vystymo politiką. Be to, žiniasklaida šiame procese irgi gali atlikti labai svarbu vaidmenį, jei ji remiasi patikimais moksliniais faktais. Deja, tenka pripažinti, kad pasitaiko atvejų, kai Lietuvos žiniasklaida naudojasi abejotinos kilmės šaltiniais. Todėl šios konferencijos tikslas yra užtikrinti, kad biotechnologijos vystymas Lietuvoje yra sprendžiamas viešos demokratinės diskusijos keliu. Manome, kad visuomenei turi būti pateikta objektyvi informacija apie biotechnologijos galimybes ir jos saugų naudojimą. Kuo visuomenė daugiau žinos apie problemą, tuo kokybiškesnė bus diskusija apie biotechnologijos ateitį Lietuvoje. Tikime, kad diskutuojant išryškės samprata, kaip biotechnologija gali būti panaudota ginant Lietuvos interesus.

Rengiamoje konferencijoje-seminare pranešimus skaitys nepriklausomas biotechnologijos ir biomedicinos analitikas, Biotechnologijos instituto ekspertas prof. L. Grinius, UAB „Sicor Biotech/TEVA“ generalinis direktorius prof. V. Bumelis, Biotechnologijos instituto direktorius prof. K. Sasnauskas, Lietuvos bioetikos komiteto pirmininkas E. Gefenas, Žemės ūkio universiteto Augalininkystės ir gyvulininkystės katedros profesorius A. Sliesaravičius, Vytauto Didžiojo universiteto Biologijos katedros vedėjas A. Paulauskas ir kiti žymūs mokslininkai.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Sutapo - aš taip pat gilinuosi į GMO klausimus, tik iš visiškai praktinės pusės. Ir matau, kad saugumo dar oi kaip trūksta!

Laimis Žmuida2009-03-24 10:28

Žalieji protestuoja prieš GMO:
http://www.delfi.lt/news/daily/ecology/article.php?id=21140726

Rašyti komentarą

Tavo komentaras