BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rado būdų, kaip sumažinti dvoką Marijampolėje

Marijampolės gyventojai sėkmingai kovoja su blogo kvapo mieste šaltiniu. Po skundų ir kelių aplinkosaugininkų baudų, bendrovės „Arvi cukraus” vadovai surado būdų, kaip dvoką sumažinti, praneša LTV „Šiandien”.

Beveik pusė tūkstančio Marijampolės gyventojų rugsėjo pradžioje beldėsi į įvairiausias institucijas, neapsikentę nuolat ore tvyrančio dvoko.

„Tas kvapas atsiranda kuo toliau, tuo dažniau. Praeitais metais ne taip jautėsi, šiais metais labai suaktyvėjęs”, - sakė LTV naujienų tarnybos kalbintas marijampolietis. „Smarvė pradeda jaustis, kada pradeda dirbti fabrikas ir kada vėjas nuo pietų pusės”, - pasakojo Marijampolės gyventoja.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad aitraus kvapo šaltinis - bendrovė „Arvi cukrus”. Jį skleidė runkelių nuoplovos, nerealizuotos ir rūgstančios cukrinių runkelių išspaudos, laikomos bendrovės teritorijoje.

Anot cukraus fabriko vadovų, bendrovė pajėgi perdirbti tik daugiau nei pusę išspaudų, kitas norėtų parduoti ūkininkams. Tačiau sumažėjus galvijų skaičiui, ūkininkai dažniau perka grūdus, o ne runkelių išspaudas.

Aplinkosaugininkai sako už netinkamą atliekų tvarkymą šiemet bendrovę baudę kelis kartus. „Atsakingi darbuotojai nubausti administracinėmis baudomis. Jos siekia nuo 300 iki 600 litų. Du kartus buvo baudžiami, kad netinkamai tvarkė atliekas, ir vieną kartą už tai, kad išmetė teršalus, neturėdami leidimo”, - sakė Saulius Navikas, Marijampolės aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas.

Cukraus fabriko vadovai sutinka su gyventojų skundais.

„Šiuo metu imtasi priemonių kvapui panaikinti. Padengėme išspaudas kalkių purvu ir dezinfekavome. Rūgimo procesas pasibaigęs. Tam, kad neatsirastų kitąmet problema, mes jau šiuo metu ieškom galimybių išvežti išspaudas su ūkininkų pagalba, o kitą dalį parduoti”, - teigė Eduardas Jakevičius, bendrovės „Arvi cukrus” generalinis direktorius.

Anot fabriko vadovo, taip pat pradėta rengti galimybių studija dėl atliekų, kaip jas panaudoti biodujoms gaminti ar kitiems procesams.

Rūta Lankininkaitė, LTV „Šiandien”
Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras