BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

R. Morkūnaitė: Būtina rasti ūkinės veiklos ir aplinkos apsaugos suderinamumą

Ekologiškas ūkininkavimas arba ūkinės veiklos “žalinimas” - vienas iš šiuo metu formuojamos Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos aspektų. Po 2014 metų, įsigaliojus naujai ES finansinei perspektyvai, planuojama net 30 procentų ūkininkams skiriamų tiesioginių išmokų iš Europos Sąjungos biudžeto sieti su ekologiniu ūkininkavimu.

Šiuo metu tiesioginių išmokų ūkininkams pagal Bendrosios žemės ūkio paramos schemas bei ES teikiamos paramos kaimo plėtrai klausimai pateikti svarstymui Europos Parlamento Aplinkos apsaugos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete.

Šiame komitete dirbančios ir Europos liaudies partijos politinės grupės nuomonę teikiančios Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės manymu, aplinkosaugos kontekste kalbant apie ūkinę veiklą - ar tai būtų pramonė, ar žemės ūkis, visuomet svarbu surasti tinkamą balansą tarp aplinkos apsaugos ir to, kaip ją įtakoja žmogaus veikla.

Anot R. Morkūnaitės, Europos Sąjungoje nustatyti aukšti aplinkosaugos standartai tiek kovoje su klimato kaita, tiek ilgalaikėse strategijose įtvirtinti atitinkami standartai žemės ūkyje - turi būti įgyvendinti. “Tačiau, be jokios abejonės, tai turi būti daroma konstruktyviai, siekiant dialogo su ūkininkais, įsiklausant į jų keliamas problemas bei rūpesčius. Tik tuomet, kai ūkinės veiklos “žalinimo” svarbą supras patys ūkininkai ir imsis atsakomybės už tvarią plėtrą, bus įmanoma sklandžiai ir rezultatyviai įgyvendinti ambicingas ES nuostatas aplinkosaugos srityje”, - įsitikinusi R.Morkūnaitė.

Tarp kitų svarbių aspektų, R. Morkūnaitė paminėjo būtinybę siekti administracinės naštos ūkininkams lengvinimo. “Svarbu užtikrinti, kad bereikalingų dokumentų pildymas bei sudėtingi biurokratiniai reikalavimai neužgožtų tiesioginės ūkininkų veiklos”, - teigė europarlamentarė.

“Tikiuosi, kad kartu rasime tinkamą kelią, kuris prisidėtų tiek prie saugesnės aplinkos, tiek prie mūsų ūkininkams aktualių kasdienės veiklos problemų sprendimo”, - apibendrino R. Morkūnaitė.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras