BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Purvina elektra: Taupančių lempučių pavojai


Taupymas, yra vienas pagrindinių ekologinio gyvenimo būdo elementų. Visi stengiamės taupyti. Ne tik dėl pinigų, kartais ir dėl aplinkos tausojimo. Kai kurios išsivysčiusių šalių vyriausybės nuo 2012 metų žada uždrausti netaupias kaitrines lemputes. Europos sąjungoje nuo 2009 metų rugsėjo jau draudžiama į rinką tiekti tokio tipo lemputes. Žmonės skatinami pereiti prie taupesnių lempučių. Deja, čia glūdi pavojai.

Pristatome jums Kanados žiniasklaidos paruoštą reportažą apie taupančias CFL lemputes ir jų žalą. CFL, angliškai - compact fluorescent lamp, lietuviškai - kompaktiška fluorescencinė elektros lemputė. Ji atrodo štai taip:

Jų viduje yra gyvsidabrio. Todėl joms sudužus gali kilti pavojus žmogaus sveikatai. Tačiau kanados žurnalistai teigia, jog gali kenkti net ir nesudužusios CFL lemputės. Pažiūrim keturių dalių reportažą. Deja, kol kas tik anglų kalba.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (10)

Dovile2010-03-19 11:31

Apie taupių lempučių žalą girdime jau ne pirmą kartą. Pirmą kartą apie šių lempučių žalą išgirdome iš draugų prancūzų, kurie ekologiškai gyvena, perka eko produktus, rūšiuoja ir pan. Su jais išėjo kalba apie šias lemputes, tai jie jų nenaudoja, nes didesnė žala nei nauda: jie pasakojo, kad prancūzijos mokslininkai taip pat ištyrė, kad aplink degančias šias lemputes yra sukuriamas labai kenksmingas laukas, pavojingas žmogaus sveikatai ir t.t. ir pan…

Mantas2010-03-19 23:09

Eko mada, o vėliau eko reketas. Nebus šitai tik ruošiama dirva LED technologijų lemputėms? Jų pilni Kinijos sandėliai. Bet jų kainos gerokai didesnės už CFL, o energijos suvartojimas ir atiduodama šviesa panaši arba menkesnė. Prigaminta daug, o parduot reikia. CFL išėjo per jėgą, tai yra priėmus draudžiamuosius įstatymus, prastumt į rinką. Tai kodėl neprasukt ekologinės antireklamos CFL lemputėms, prigąsdint rinką, o tada nepabadyt valstybiniu ar valstybių sąjunginiu lygiu uždraust CFL bei nepaduot rinkai LED? Žmonės prigąsdinti labai lengva. Dabar jie perskaitę žodžius “mokslininkas”, “ekologija”, “kenkia sveikatai”, toliau nebemąsto ir aklai patiki. O tas “mokslininkas” gali būt kad ir bomžas pasamdytas.

kristis2010-03-29 16:14

O gal žinote kaip utilizuoti fluorescencines lemputes, kai perdega? Kur jas nešt? Mesti manau nelabai gerai.

Laimis Žmuida2010-04-01 13:56

Sveiki,

Perdegusia CFL lempute pagal istatyma turi priimti parduotuve, jei perkate joje nauja lempute.

Taip pat galite pristatyti I musu konteineri Vilniaus Akropolyje arba atvezti i musu supirktuve Verkiu g. 50, Vilniuje bei I gamykla Galines k, Vilniaus raj.

Jei turite didesni sena nenaudojama buitini prietaisa ir norite juo atsikratyti, galite skambinti musu telefono numeriu 1806 ar registruotis internetiniame puslapyje http://www.emp.lt ir atvykes ekipazas kartu su didesniu prietaisu paims nemokamai CFL lempute.

Jei musu imones pasiulyti surinkimo budai netinka, maloniai siulau kreiptis I gamintoju importuotoju asociacija EEPA, kuri vienija 75% gamintoju importuotoju, o juk butent jie atsakingi uz siu atlieku tvarkymo organizavima ir finansavima.

Pagarbiai,

Eglė Vaškelytė
vadovė
Elektronikos poskyris

Vladas2011-03-04 09:35

kuom skiriasi ekonominė lemputė CFL nuo liuminescensinės lempos (vamzdinės lempos).
CFL lemputėje paleidimo mechanizmas įdėtas į lemputės korpusą ir lium. vamzdelis išlankstytas, o liuminescensinės lempos (vamzdinės lempos) paleidimo mechanizmas įmontuotas pačiame šviestuve. Tos abi lempos NIEKUOM nesiskiria abi jos liuminescencinės. Tų lium. lempų (vamzdinės lempos) buvo pilna sovietiniais laikais mokyklose, darželiuose, biuruose ir visur kitur, yra visur ir dabar. Kodėl niekas nekomentuoja vamzdinių lempų kenksmingumo, kurias jau naudojame 30-40 metų. TAI YRA TOS PAČIOS LEMPOS!!!

Pilnai sutinku su MANTO komentaru, kad čia paskleista propaganda paremta komercija.

lijana2012-02-22 07:58

O ka reiskia , kad ta taupancioji mirksi ir isjungus jungtuka ? Gal ji pastoviai (diena - nakti) “vagia” el. energija ………….

Rasa2012-08-24 12:21

tai reiškia, kad ši lempa per ,,stipri” jūsų šviestuvui. Turite ją pakeisti mažiau vatų turinčia lempute.

ar2012-09-24 01:34

Išjungus šias lemputes, jos dar ilgai boluoja tamsoje. Be to, kambaryje, kur įsuktos net kelios tokios taupiosios, greitai ima skaudėti galvą. Manau, reikia jas vežtis iš tų šalių, kur vyriausybė blaivesnio ir neparduoto proto ir jas naudoti kaip ir anksčiau. Elektrą galima taupyti, t.y. kuri atsinaujinančiais energijos šaltiniais, o ne į savo namus įsileisti propagandos šydu pridengtas giltines.

Teisutis2014-08-18 21:59

Eglė komentare minimi konteinieriai jau ne tik Akroolyje, bet kiekvienoje parduotuvėje. Žmonės neša ir meta CFL lemputes į tuos konteinerius. Meta ir, žinoma , sudaužo. Ir turime gyvsidabrio taršos šaltinius maisto (!) prekių parduotuvėse. Tiesiog protuolių valstybė.
Prieš keletą metų gerą pusmetį spaudoje griaudėjo skandalas dėl analogiškų liuminescentinių lempų sankaupos kažkur apleistuose sandėliuose kažkokiame užpirdžiu kaime. O čia kiekvienoje parduotuvėje tas pats ir nieko.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras